WYJAZD DO BIAŁOWIEŻY
 

Tradycyjnie jak co roku 10-11 lutego 2018 r z inicjatywy Szkolnego Koła PTTK odbył się wyjazd nauczycieli i pracowników administracji i obsługi do Białowieży. Zimowa sceneria zapewniła uczestnikom wspaniała atmosferę. Podczas pobytu mieliśmy okazje podziwiać przyrodę Puszczy Białowieskiej w trakcie kuligu oraz spaceru ścieżką „Żebra Żubra”. Kuchnia pensjonatu „Ostoja” przygotowała degustację tradycyjnych podlaskich potraw. Wspaniały myśliwski bigos i zeppeliny były ucztą dla naszego podniebienia.

Ewa Margiel, Ewelina Sienkiewicz

UCZNIOWIE w BIAŁOWIEŻY
 

W dnach 4-5 stycznia 2018 roku Szkolne Koło PTTK było organizatorem wycieczki krajoznawczej do Białowieży. Pensjonat „Gawra” jak zwykle przywitał życzliwie naszą grupę. Tradycją naszych wyjazdów jest kulig aż do przejścia granicznego z Białorusią, na którym młodzież bawi się świetnie. Kontynuacja dobrej zabawy to wieczorna dyskoteka. Elementem krajoznawczym był spacer ścieżką „Żebra Żubra” do rezerwatu żubra, podczas którego młodzież podziwiała piękna przyrodę Puszczy Białowieskiej oraz zapoznała się z historia tego regionu. Wycieczkę zorganizowała Ewelina Sienkiewicz a uczestnikami byli uczniowie klas turystyczno – hotelarskich. 

Ewelina Sienkiewicz

GRZYBOBRANIE
   

23 września 2017 roku opiekun Szkolnego Koła PTTK Ewa Margiel zorganizowała wyjazd integracyjny na grzybobranie do leśniczówki Nasiadki dla pracowników szkoły. Pogoda dopisała, grzyby również a humory szczególnie. Impreza ta była związana z Światowym Dniem Turystyki, który rokrocznie obchodzimy w naszej szkole. Dziękuję wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia na kolejnej imprezie.

 

Ewa Margiel

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
   

Dnia 27 września obchodzony jest na całym świecie od 1979 roku Światowy Dzień Turystyki. W tym dniu organizowane są imprezy turystyczne. W naszej szkole uczniowie klas turystycznych w dniu 22 września 2017 roku uczestniczyli w Rajdzie pieszym i rowerowym na trasie Ostrołęka – Kamianka – Korczaki – Dzbenin zorganizowanym przez Szkolne Koło PTTK. Wszyscy spotkaliśmy się w stadninie „Mustang” w Dzbeninie. Atrakcją dla młodzieży była przejażdżka bryczką. Po trudach rajdu wzmożony apetyt zaspokoiły pieczone na ognisku kiełbaski. Nie zabrakło również części krajoznawczej- konkursu , która przygotowali uczniowie klasy III TO. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany i zadawalający. Drużyny z poszczególnych klas zostały nagrodzone drobnymi upominkami, których fundatorem były organizatorki imprezy turystycznej pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz. Opiekunami byli wychowawcy klasy IV TO - Barbara Stepnowska oraz klasy I TO – Michał Wojtan. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w organizacji rajdu. Do zobaczenia za rok. 

 

Ewa Margiel

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "POZNAJEMY OJCOWIZNĘ"
        

Wiktor Wójcik uczeń klasy I TO reprezentował Szkolne Koło PTTK w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" w Warszawie. Praca Wiktora „Moja rodzina – mój region, mój kraj” zajęła I miejsce w kategorii prac indywidualnych szkół ponadgimnazjalnych i tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w maju 2016 roku.

Opiekunem laureata była Pani Ewa Margiel. Konkurs organizowany jest rokrocznie przez Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Szkolne Koło PTTK od 15 lat uczestniczy w tym konkursie odnosząc sukcesy. Gratulujemy laureatowi i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim.

Ewa Margel

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl