ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
   

Dnia 27 września obchodzony jest na całym świecie od 1979 roku Światowy Dzień Turystyki. W tym dniu organizowane są imprezy turystyczne. W naszej szkole uczniowie klas turystycznych w dniu 22 września 2017 roku uczestniczyli w Rajdzie pieszym i rowerowym na trasie Ostrołęka – Kamianka – Korczaki – Dzbenin zorganizowanym przez Szkolne Koło PTTK. Wszyscy spotkaliśmy się w stadninie „Mustang” w Dzbeninie. Atrakcją dla młodzieży była przejażdżka bryczką. Po trudach rajdu wzmożony apetyt zaspokoiły pieczone na ognisku kiełbaski. Nie zabrakło również części krajoznawczej- konkursu , która przygotowali uczniowie klasy III TO. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany i zadawalający. Drużyny z poszczególnych klas zostały nagrodzone drobnymi upominkami, których fundatorem były organizatorki imprezy turystycznej pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz. Opiekunami byli wychowawcy klasy IV TO - Barbara Stepnowska oraz klasy I TO – Michał Wojtan. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w organizacji rajdu. Do zobaczenia za rok. 

 

Ewa Margiel

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "POZNAJEMY OJCOWIZNĘ"
        

Wiktor Wójcik uczeń klasy I TO reprezentował Szkolne Koło PTTK w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" w Warszawie. Praca Wiktora „Moja rodzina – mój region, mój kraj” zajęła I miejsce w kategorii prac indywidualnych szkół ponadgimnazjalnych i tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w maju 2016 roku.

Opiekunem laureata była Pani Ewa Margiel. Konkurs organizowany jest rokrocznie przez Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Szkolne Koło PTTK od 15 lat uczestniczy w tym konkursie odnosząc sukcesy. Gratulujemy laureatowi i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim.

Ewa Margel

ŻYCZENIA

Zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka, obfitego dyngusa

wszystkim członkom PTTK życzy Opiekun Koła Ewa Margiel

 

2016.01.23-24 WYJAZD SZKOLNEGO KOŁA PTTK
   

W dniach 23 – 24 stycznia 2016 roku Szkolne Koło PTTK zorganizowało integracyjny wyjazd do Białowieży, w którym uczestniczyli pracownicy szkoły. Wśród wielu atrakcji najważniejszy był kulig. Pogoda była wymarzona, więc i humory wszystkim dopisywały. Wieczorem tradycyjnie jak co roku właścicielka Pensjonatu „Gawra” przygotowała dla nas przednią imprezę integracyjną na której nie zabrakło akcentów podlaskiego folkloru. Drugiego dnia odwiedziliśmy Szlak Tatarski. Zobaczyliśmy meczet w Kruszynianach a także posmakowaliśmy w tutejszej restauracji tatarskich potraw. Były pyszne…. Zwiedzanie zakończyliśmy w Sokółce w kościele pod wezwanie św. Antoniego Padewskiego. W kościele tym w 2008 roku dokonał się cud eucharystyczny przemiany hostii we fragment tkanki serca ludzkiego.

 

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom i zapraszam na kolejny kulig za rok. Do zobaczenia.

Ewa Margiel

 

2015.09.26-27 XVI ZLOT TURYSTÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
   

W dniach 26 -27 września 2015 roku turyści z województwa mazowieckiego spotkali się w Nowej Ostoi w Ostrołęce na XVI Zlocie organizowanym przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Współorganizatorami tej imprezy był Oddział PTTK „Celuloza” oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im .Adama Chętnika wraz ze Szkolnym Kołem PTTK. Honorowy patronat nad zlotem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik , Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski oraz Starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł.

 

200 uczestników Zlotu w ramach Małego Pierścienia Kurpiowskiego, na którym nie zabrakło atrakcji i niespodzianek, odwiedziło Kadzidło, Dąbrówkę i Lelis. Zdobytą wiedzę turyści mogli wykorzystać biorąc udział w Konkursie Krajoznawczym „Co wiem o Kurpiach”, który przygotowała i przeprowadziła Ewelina Sienkiewicz wraz z uczniami Technikum Obsługi Turystycznej. Uroczystego otwarcia Zlotu dokonał v-ce Prezes Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK Janusz Natkowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Anna Przygoda – Majewska . Swoją obecnością zaszczyciły uroczystość zaszczyciły Izabela Stelmańska Z -ca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Marian Krupiński Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Mariusz Popielarz Dyrektor Ostrołęckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, Grzegorz Płocha Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, Maria Samsel Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Dariusz Nazarczyk członek Głównej Komisji Rewizyjnej PTTK, Marszałek Województwa Mazowieckiego wystosował listy gratulacyjne dla 45 działaczy członków PTTK Wśród wyróżnionych było 2 osoby reprezentujące Szkolne Koła PTTK działającego przy ZSZ Nr4 w Ostrołęce . Z rąk Izabeli Stelmańskiej Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, list gratulacyjny odebrała Pani Anna Przygoda – Majewska Dyrektor ZSZ Nr4 oraz Pani Ewelina Sienkiewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych w ZSZ Nr4. Opiekun Szkolnego Koła Ewa Margiel została uhonorowana przez Zarząd Główny PTTK Srebrnym Medalem za pracę z młodzieżą. Sobotni dzień zakończyła biesiada turystyczna. Drugiego dnia uczestnicy Zlotu poznali zabytki Ostrołęki. Zlot zakończył występ zespołu kurpiowskiego „Ostrołęka” w OCK oraz gorący poczęstunek.

 

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli Renaty Lech, Magdaleny Karczewskiej, Eweliny Sienkiewicz, Roberta Piątka, Cezarego Filochowskiego oraz uczniów z klas obsługi turystycznej i hotelarskich , którzy zaangażowali się w organizację i pomoc przy obsłudze Zlotu.

Do zobaczenia na kolejnym Zlocie
Ewa Margiel
 

obejrzyj zdjęcia

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018