ZJAZD SPRAWOZDAWCZO- WYBORCZY ODDZIAŁU PTTK „CELULOZA”

W dniu 13 października 2021 roku w Sali „Niebieskie Migdały odbył się XXV Zjazd sprawozdawczo – wyborczy Oddziału PTTK „Celuloza”, na którym udzielono absolutorium odchodzącemu Zarządowi i w głosowaniu tajnym dokonano wyboru nowych władz na kolejną 4 -letnią kadencję.

W skład nowego Zarządu weszli:

Ewa Margiel – Prezes Oddziału

Anna Przygoda Majewska – V-ce Prezes

Sylwia Gałka – Sekretarz

Ewelina Sienkiewicz – Skarbnik

Grzegorz Ziemek – Członek

Ustępujący Prezes Paweł Dąbrowski podziękował wszystkim członkom za współpracę przez kolejne 4 kadencje.

„Przed nowym Zarządem Oddziału stoi ogromne wyzwanie, które pozwoli utrzymać działalność Oddziału” powiedziała nowa Prezes Ewa Margiel. Dziękując wszystkim za zaufanie liczy na wsparcie i efektywną współpracę ze Szkolnym Kołem PTTK działającym w ZSZ Nr4 oraz Kurpiowską Organizacją Turystyczną. W roku 2022 Oddział będzie współorganizatorem XXIII Zlotu Turystów Województwa Mazowieckiego w Wykrocie. Będzie to ogromne wyzwanie nie tylko dla Zarządu Oddziału ale także wszystkich członków.

Delegatem na Regionalną Konferencję MFO PTTK została wybrana Ewa Margiel.

Opiekun SK PTTK Ewelina Sienkiewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 wrzesień jest Światowym Dniem Turystyki. Tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie uczcili ten dzień. Tym razem grupa 40 uczniów kierunku turystyka wyjechała na wycieczkę. Punktem docelowym były Mazury. Na początek rejs statkiem po jeziorze Nidzkim a następnie spotkanie w Leśniczówce Pranie z twórczością i osobą poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wspaniała lekcja języka polskiego przybliżyła nam postać poety. Młodzież miała również okazję spróbować sił w roli aktorów teatrzyku „Zielona Gęś”. Nie obyło się bez ogniska z pieczeniem kiełbasek, konkursem krajoznawczym wiedzy o Warmii i Mazurach oraz zabawami przy ognisku. Wycieczkę z ramienia PTTK zorganizowała Pani Ewelina Sienkiewicz, konkurs krajoznawczy przygotowała Pani Elżbieta Niedźwiedzka, natomiast zajęcia sportowe Pani Sylwia Gałka. Dziękujemy Wam turyści za udział w tym wyjeździe i zapraszamy do dalszej współpracy. Prawdopodobnie zimą na kuligu w Białowieży??

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA NA MAZURY

W dniach 18-19.06.2021 Szkolne Koło PTTK oraz Fundusz socjalny ZSZ Nr4 byli organizatorami wycieczki krajoznawczej dla pracowników szkoły do Giżycka. Gościł nas Hotel „Mazury” i „Helena”. Program wycieczki zapewnił uczestnikom wiele atrakcji a przede wszystkim dał możliwość integracji po długim lock downie. Pogoda była piękna więc rejs statkiem z Giżycka do Węgorzewa należał do udanych. Mazurski krajobraz pięknych jezior z żaglówkami zachwycił wszystkich a także dał przedsmak zbliżających się wakacji. Podczas zwiedzania Giżycka odwiedziliśmy Twierdzę Boyen największy zabytek na Mazurach. Serdeczne podziękowana dla Pani Dyrektor Barbary Stepnowskiej – inicjatorki wyjazdu, organizatorów: Eweliny Sienkiewicz, Ewy Margiel i Ewy Zych oraz dla uczestników wycieczki.

Do zobaczenia na szlaku

SPŁYW BRODNICKIM SZLAKIEM KAJAKOWYM

Weekend 11-13 czerwiec 2021 był frajdą dla amatorów kajakarstwa. Jak co roku nasza ekipa zmierzyła się z przyrodą i przygodą . Tym razem odwiedziliśmy Brodnicki Szlak Kajakowy. Pokonaliśmy jeziora Strążym i Bachotek oraz kanał łączący te jeziora. Nie udało nam się ze względu na załamanie pogody sforsować rzeki Drwęcy, która pozostaje dla nas zagadką do przyszłego spływu. Po raz drugi gościł nas luksusowy ośrodek Port Rybaki w miejscowości Szczuka, gdzie mieliśmy możliwość integracji, na którą wszyscy czekali po długim lock downie. Kolejny spływ przeszedł do historii pozostawiając niezapomniane chwile. Gorące podziękowania dla uczestników, którzy są z nami od początku a także gościom spoza szkoły, którzy nieodwracalnie przystali do naszej kajakarskiej paczki. Dziękujemy bardzo w imieniu organizatorów, którymi z ramienia Szkolnego Klubu PTTK była koleżanka Ewelina Sienkiewicz i Ewa Margiel. Do zobaczenia na szlaku kajakowym.

Walne Zebranie członków SK PTTK

20 maja 2021 roku członkowie Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ Nr4 wraz z Panią dyrektor Barbarą Stepnowską spotkali się na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym. W zebraniu uczestniczyli również goście zaproszeni Paweł Dąbrowski – Prezes Oddziału PTTK „Celuloza”. Kurpiowską Organizację Turystyczną reprezentowała Koleżanka Grażyna Nikodemska. Zebranie miało charakter spotkania podsumowującego pracę opiekuna Koła Ewy Margiel, która ze względu na przejście na emeryturę, przekazała swoje obowiązki nowemu opiekunowi koleżance Ewelinie Sienkiewicz.

Podczas obrad członkowie dokonali wyboru nowego zarządu w skład którego weszły n/w osoby :

Robert Piątek – Prezes Koła, Cezary Filochowski – V –ce Prezes, Edyta Zabielska – skarbnik, Barbara Stepnowska – Sekretarz, Michał Wojtan – kronikarz

Przekazująca funkcję Opiekun koła Ewa Margiel dokonała podsumowania pracy organizacji za lata 2018 - 2021. /czytaj zakładka historia/ . Koleżanka Ewa Margiel podziękowała również za 18 – letnią współpracę Dyrekcji oraz członkom SK PTTK, życząc im sukcesów w pracy z młodzieżą w zakresie propagowania i uprawiania turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa.

Ewa Margiel

Kontakt: