FABRYKA SZANS

Firma KLS Partners wraz z ZSZ nr 4 oraz Urz±d Miasta Ostrołęka rozpoczynają z dniem 1 lutego 2010 nowy projekt pt. "Wdrożenie programu rozwojowego w ZSZ nr 4 w Ostrołęce w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych - matematyki i języka angielskiego". Projekt finansowany jest przez miasto Ostrołęka, Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa.
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów ZSZ nr 4 w Ostrołęce w zakresie matematyki i języka angielskiego.
Projekt rozpoczyna się 1 lutego 2011 i będzie trwał do 30 czerwca 2012. W projekcie przewiduje się prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w wymiarze 10 spotkań w semestrze. Każde cotygodniowe spotkanie będzie obejmowało 3 godziny lekcyjne.
Projekt przeznaczony jest dla uczniów i uczennic Technikum w ZSZ nr 4 w Ostrołęce, klasy I - III, który zamieszkują obszar woj. mazowieckiego i wykazują braki w przygotowaniu do egzaminu maturalnego z matematyki i jęz. angielskiego.
W projekcie przewiduje się udział 110 osób podzielonych na 3 grupy:

• matematyczną
  • językową
  • językowo - matematyczną

Na pierwszych i ostatnich zajęciach każdego semestru zostanie przeprowadzony test kompetencji matematycznych. W miarę przebiegu zajęć uczestnicy otrzymywać będą pomoce dydaktyczne. Każdy uczestnik otrzyma podręcznik z aktualnymi standardami wymagań. Po zakończeniu kursu każdy uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w kursie.
Projekt będzie odbywać się w  następujących semestrach:

• Start: marzec 2011
  • marzec - maj 2011 - I semestr