AKTUALNOŚCI SPÓŁDZIELNIA EKONOMIK

KONKURSY

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA FOTOREPORTAŻ DLA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKICH „NASZA SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Wyróżnienie dla Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” za udział

w KONKURSIE NA FOTOREPORTAŻ DLA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKICH

„NASZA SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022”.

Autorem fotoreportażu jest Karolina Waszkiewicz z klasy 3AH, która pracowała

pod kierunkiem Barbary Parzych opiekuna Spółdzielni Uczniowskiej

„EKONOMIK”.

Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi podczas Walnego Zgromadzenia we

wrześniu bieżącego roku.

WYCIECZKA NA MAZURY Z PREZESEM SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniach 8-10 czerwca z inicjatywy Wiktora Zalewskiego prezesa Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” została zorganizowana wycieczka do miejscowości Ruciane – Nida.

Uczniowie z klas: 1A, 1S, 1G, 1H, 1O oraz 2G uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Podczas pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym „WODNIK” nad Jeziorem Nidzkim (z widokiem na wyspy na jeziorze Nidzkim) młodzież korzystała z różnych atrakcji m.in.: kąpieliska, plaży oraz rowerów wodnych, boiska do siatkówki, ogniska, spacerów i słuchania muzyki na przystani, a także gier i zabaw terenowych.

W trakcie wycieczki został ogłoszony konkurs czystości „Test białej rękawiczki – mój pokój na wycieczce”, który zostanie rozstrzygnięty w dniu zakończenia roku szkolnego.

W czasie wycieczki młodzieżą opiekowały się:

Barbara Parzych, Barbara Zatryb i Bożena Żebrowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za miło spędzony czas.

Barbara Parzych

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „SKARBONKA”

Global Money Week to coroczna, międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej adresowana do dzieci i młodzieży.

Hasło przewodnie tegorocznej X edycji to: Zadbaj o swoją przyszłość, mądrze zarządzaj pieniędzmi. Temat ten oddaje jak ważne jest myślenie o własnej przyszłości przy podejmowaniu decyzji finansowych. Koordynatorem GMW w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. W ramach udziału w kampanii GMW w naszej szkole zorganizowano konkurs na projekt skarbonki. Komisja konkursowa ustaliła laureatów:

I. miejsce - Natalia Niedźwiecka z klasy 2A

II. miejsce – Aleksandra Kurpiewska z klasy 3SH1

III. miejsce -Dawid Modzelewski z lasy 2G.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród w konkursie.

Organizatorzy konkursu:

Krystyna Korczakowska- Nosek

Barbara Zatryb

PODZIĘKOWANIA DLA SPÓŁDZIELCÓW

W dniu 29 kwietnia 2022 roku, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych, Wiktor Zalewski prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” wraz z opiekunami, podziękowali spółdzielcom z klasy 4 Technikum ekonomicznego i klasy 4 Technikum handlowego za współpracę oraz zaangażowanie na rzecz spółdzielni. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie kontynuować działalność w naszej spółdzielni.

Dziękujemy pięknie za odwagę w podejmowaniu wyzwań, inicjatyw na rzecz spółdzielni, za entuzjazm w działaniu oraz inspirację i pomysłowość, za każdy uśmiech i miły gest, dobre słowo potrzebne do budowania relacji, za wytrwałość i zaangażowanie w każde przedsięwzięcie.

Szczególne podziękowania składamy członkom zarządu: Aleksandrze Olender - prezes, Cezaremu Kostrzewskiemu – wiceprezes, Annie Kukulskiej - skarbnik oraz Karolinie Bakuła - kronikarz.

Niech kompetencje zdobyte w spółdzielni zaowocują w życiu zawodowym. Życzymy Wam sukcesów na maturze oraz spełniania marzeń.

Barbara Parzych

WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniu 25 lutego 2022 roku odbyło się WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK” o charakterze sprawozdawczym, w którym uczestniczyli spółdzielcy z klas: 1A, 3A1, 3AH, oraz 3CS wraz z opiekunami Barbarą Parzych i Małgorzatą Święcicką oraz Panią Dyrektor Barbarą Stepnowską.

Obradom przewodniczył prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Wiktor Zalewski uczeń z klasy 1A.

Podczas Walnego Zgromadzenia zostały podjęte stosowne uchwały związane z prowadzoną działalnością, a także zatwierdzono roczne sprawozdanie finansowe.

Dokonano podsumowania działań podejmowanych w ramach spółdzielni w I okresie bieżącego roku szkolnego, a następnie przedyskutowane i zweryfikowane zostały zadania zaplanowane na II okres.

Pani Dyrektor Barbara Stepnowska podziękowała wszystkim spółdzielcom oraz opiekunom za zaangażowanie i wszechstronne działania wspierające realizację satutowych zadań szkoły, które służą całej naszej społeczności.