AKTUALNOŚCI SPÓŁDZIELNIA EKONOMIK

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH I POŻEGNANIE SPÓŁDZIELCÓW

Członkowie Zarządu Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” w osobach: Gabriela Krakowiecka – skarbnik oraz Mateusz Siok – wiceprezes żegnali starszych kolegów i koleżanki, którzy 28 kwietnia opuszczali szkolne mury.

Społeczność spółdzielczą tworzyli uczniowie z klasy 4AH Technikum ekonomicznego oraz 4CS Technikum handlowego.

Wśród tegorocznych maturzystów są spółdzielcy, którzy pełnili ważne funkcje m.in.:

• Edyta Zyśk – sekretarz,
• Marcin Lutrzykowski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej,
• Wiktoria Koziatek – zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej,
• Kinga Białczak – sekretarz Komisji Rewizyjnej.

Dziękujemy za współpracę oraz życzymy powodzenia na maturze.

Małgorzata Święcicka

O NAS I O NASZEJ SPÓŁDZIELNI

W dniu 19 kwietnia naszą szkołę odwiedziła delegacja z BUŁGARII.

Podczas spotkania członkowie ZARZĄDU oraz RADY NADZORCZEJ przedstawili gościom swoje osoby i funkcje jakie pełnią w spółdzielni.

Była to okazja do wymiany doświadczeń, a także zaprezentowania działań podejmowanych w ramach działalności naszej spółdzielni.

W trakcie prezentacji młodzież udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. sposobu prowadzenia rozliczeń finansowych związanych z prowadzeniem SKLEPIKU SZKOLNEGO, który jest integralną częścią Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”.

Efekty podejmowanych inicjatyw zostały przedstawione za pomocą KRONIKI, która jest na bieżąco prowadzona zarówno w formie tradycyjnej, jak również w postaci prezentacji multimedialnej i jest zamieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”.

Barbara Parzych

WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniu 26 stycznia 2023 roku odbyło się WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK” o charakterze sprawozdawczym, w którym uczestniczyli spółdzielcy oraz opiekun spółdzielni Pani Barbara Parzych, a także Pan Wicedyrektor Adam Zienkiewicz.

Obradom przewodniczył prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Wiktor Zalewski uczeń z klasy 2 Technikum ekonomicznego.

Podczas Walnego Zgromadzenia zostały podjęte stosowne uchwały związane z prowadzoną działalnością, a także zatwierdzono roczne sprawozdanie finansowe

Członkowie zarządu w osobach: Gabriela Krakowiecka – skarbnik oraz Mateusz Siok – wiceprezes przeprowadzili szkolenie dla członków spółdzielni uczniowskiej: „Zasadnicze fundusze własne w Spółdzielniach Uczniowskich oraz fundusze celowe (specjalne) i ich ewidencja”.

Dokonano podsumowania szeregu inicjatyw finansowanych w ramach działalności spółdzielni w roku ubiegłym.

Pani Barbara Parzych podziękowała wszystkim spółdzielcom za zaangażowanie i wszechstronne działania wspierające realizację satutowych zadań szkoły, które służą całej naszej społeczności.

Barbara Parzych

Spotkanie Wigilijne Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”

W dniu 22 grudnia z inicjatywy Zarządu Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” oraz we współpracy z członkami spółdzielni z klasy 2A zostało zorganizowane Spotkanie Wigilijne dla społeczności spółdzielczej.

Na spotkaniu zadbaliśmy o przestrzeń do wspólnej modlitwy, składania pięknych życzeń świątecznych, śpiewu kolęd oraz degustacji potraw przygotowanych przez spółdzielców.

Wspólnie spędzone chwile wprowadziły nas w czas obchodów Świąt Bożego Narodzenia, a także sprzyjały zacieśnianiu więzi spółdzielczych.

Zaproszenie na Spotkanie Wigilijne