2013-02-26 "Mazowieckie smaki - Wieprzowina na polskim stole i jej tradycja "

Uczniowie klasy 2 Tk Natalia Pysznik i Mateusz Kisiel pod kierunkiem P. Agnieszki Wojtasik reprezentowali naszą szkołę w konkursie pt. "Mazowieckie smaki - Wieprzowina na polskim stole i jej tradycja " , który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych Nr1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych Nr1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie, Koneser Firma Produkcyjno – usługowo – Handlowa Julian Bielawski oraz Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie.

Celem konkursu było promowanie młodych adeptów sztuki kulinarnej, zachęcanie młodych kucharzy do doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania pasji.

Tematem konkursu było przygotowanie dietetycznego dania zasadniczego z wykorzystaniem jako składnika głównego polędwicy wieprzowej.

Naszych uczniów wspierała Pani Dyrektor Anna Przygoda – Majewska i Pani Agnieszka Wojtasik .

Uczniowie otrzymali drobne upominki od organizatorów oraz robot kuchenny, który przekazali jako darowiznę na wyposażenie pracowni gastronomicznej.

Po ogłoszeniu wyników odbyła się konferencja pt. " Mazowieckie smaki. Wieprzowina na polskim stole i jej tradycja" dla uczestników konkursu, opiekunów i zaproszonych gości.

Ewa Tyszka