Zdobywamy umiejętności zawodowe hotelarskie w Portugalii

Na mikołajki klasy hotelarskie otrzymały dodatkowy prezent: została ogłoszona lista osób zakwalifikowanych na dwutygodniowy wyjazd do Portugalii.

Gdy pierwsze emocje opadły, zostało zorganizowane spotkanie z organizatorami wyjazdu, przedstawicielami Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego, w dniu 12 grudnia 2016r.

Spotkanie, podczas którego obecni byli wszyscy zainteresowani wyjazdem uczniowie oraz ich rodzice, poprowadził pan dr Łukasz Gołota oraz pani Anna Kozłowska. Pan Gołota omówił program zajęć realizowanych podczas wyjazdu. Uczniowie mają połączyć doskonalenie umiejętności zawodowych hotelarskich z poznawaniem kultury, miejsc i zwyczajów Portugalii. Pan Gołota przedstawił również wszelkie formalne aspekty wyjazdu, poinformował o całkowitym finasowaniu wyjazdu z funduszy unijnych w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt nosi tytuł: „Zdobywamy umiejętności zawodowe hotelarskie w Portugalii”.

Podczas spotkania zostały zawarte umowy pomiędzy uczestnikami a instytucją organizującą wyjazd. Rodzice mieli możliwość uzyskania szczegółowych informacji dotyczących projektu.

Spotkaniu towarzyszył niewielki poczęstunek z portugalskim akcentem, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod okiem p. M. Mulawki i p. A. Krasnej.

Uczestnicy przed wyjazdem będą doskonalić umiejętności w zakresie języka angielskiego. Przed wyjazdem będą również poznawać zwyczaje Portugalii, żeby na miejscu mieć możliwość zweryfikować teorię z praktyką.

Uczniowie zakwalifikowani do projektu są niezwykle podekscytowani, z niecierpliwością czekają na termin wyjazdu, który jeszcze wydaje się odległy.

DODATKOWE INFORMACJE:

Lista uczniów zakwalifikowanych do odbycia stażu zawodowego w ramach programu PO WER PORTUGALIA 2017 „Zdobywamy umiejętności zawodowe hotelarskie w Portugalii”

Anna Słota