MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU

W dniach 5-6.04.2017 r. reprezentacja naszej szkoły – uczniowie klasy 3 Ht1 Wiktoria Walczak i Bartłomiej Laskowski pod kierunkiem nauczyciela hotelarstwa pani Magdaleny Karczewskiej, wzięła udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie organizowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów ze szkół hotelarskich z kilku województw. Zmagania młodych adeptów sztuki hotelarskiej polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań z zakresu hotelarstwa i turystyki. Następnie w części finałowej uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne - przeprowadzali rozmowę z gościem hotelowym przy recepcji w języku obcym, dodatkowo ścielili hotelowe łóżko oraz wylosowaną metodą składali ręczniki.

Mimo tego, że uczniowie naszej szkoły nie dostali się do finału i nie zajęli zaszczytnego miejsca na podium, jednak i tak Wiktorii i Bartkowi należą się gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i za wkład pracy włożony na przygotowanie się do konkursu.

Zmagania młodych hotelarzy można obejrzeć tutaj.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

WYCIECZKA ZAWODOWA HOTELARZY

Pod koniec marca uczniowie klasy 3 Ht1 wraz z wychowawcą p. Magdaleną Karczewską i p. Eweliną Sienkiewicz wybrała się na zawodową wycieczkę do Warszawy i okolic.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w praktycznej lekcji hotelarstwa w Hotelu Windsor Palace**** w Jachrance k. Warszawy. Po hotelu oprowadził nas Kierownik Działu Gastronomii, który bardzo miło przyjął młodych hotelarzy w progach tego ekskluzywnego obiektu. Obejrzeliśmy pokoje hotelowe, sale restauracyjne, bar, sale konferencyjne, SPA i inne działy hotelu. Uczniowie mogli porównać swoją wiedzę teoretyczną z praktyczną, poznać zasady funkcjonowania oraz działalność usługową obiektu.

Po zajęciach w hotelu nadszedł czas na mniej formalną część wyjazdu. :-) Uczniowie zwiedzili warszawską starówkę oraz wieczorem uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Teatrze Komedia „Żona potrzeba od zaraz…” z Marią Pakulnis, Weroniką Książkiewicz i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

Wszyscy szykują się do świąt, a my……

….w naszej szkole już od kilku miesięcy trwają przygotowania do praktyk w Portugalii!!!

W tym roku wyjątkowo uczniowie klas hotelarskich zrealizują praktykę zawodową poza granicami Polski. Już na początku roku rozpoczęły się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego. Podczas tych zajęć hotelarze w szczególności ćwiczyli słownictwo zawodowe, które może okazać się niezbędne do komunikowania się podczas pracy na poszczególnych stanowiskach w hotelu, szczególnie podczas pracy w recepcji. Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia ze zmagań z językiem angielskim.

W jeden z ciepłych, kwietniowych weekendów odbyły się również zajęcia kulturowe. Wyjeżdżający na praktykę poznawali główne cechy Portugalii i Portugalczyków. Mogli zobaczyć i dowiedzieć się, jakie są typowe portugalskie potrawy, muzyka i zwyczaje. Poznawali niezbędne słówka w języku portugalskim. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Kto nie wierzy, niech zobaczy tu

Wiecie, zajęcia były fajne, ale i tak uczestnicy z niecierpliwością czekają, żeby porównać teorię z praktyką

Anna Słota

WYCIECZKA DO POWIATOWEJ STACJI SANITARNO- EPIDEMIOLOGICZNEJ

W dniu 24 marca br. uczniowie klas I KS ,II HS i II Tz wraz z opiekunami :Barbarą Zatryb i Barbarą Parzych w ramach Spółdzielni uczniowskiej „Ekonomik” uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki. Uczniowie zwiedzali sekcję laboratoryjną badań środowiskowych, sekcję analizy instrumentalnej i środowiska pracy, jak również mieli możliwość obserwowania przeprowadzanych w tym czasie badań laboratoryjnych.

Barbara Zatryb

I i II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O ŻYWIENIU

Dnia 29.03.2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce odbyła się druga edycja konkursu wiedzy o żywieniu "Żywieniowy zawrót głowy" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wzięła w nim udział młodzież z Ostrołęki, Goworowa, Lubiejewa Starego, Łomży. Łącznie 26 osób. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych: Joanna Olbryś i Karolina Świder z klasy III TG oraz Adrian Koźliczak z klasy IV TG1.

Uczniowie musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru składającego się z 40 pytań. Po rozstrzygnięciu konkursu Jury przyznało dwa pierwsze miejsca naszym uczennicom:
Karolinie Świder – I miejsce
Joannie Olbryś – II miejsce

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu książki i dyplomy.

Dziękujemy Asi, Karolinie i Adrianowi za udział w konkursie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Krzemińska