Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Tenisie Ziemnym

17 maja 2017 roku w ramach XV Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich zorganizowano po raz pierwszy w historii turniej w tenisie ziemnym. Do rywalizacji na kortach przy ul. Hallera przystąpiło 7 panów. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Patryk Golan, Damian Duszak, Konrad Deptuła i Mateusz Dziesiński. Najlepszym z nich okazał się Patryk Golan, który zajął 3 miejsce w turnieju i odebrał statuetkę oraz brązowy medal.

Statuetki i medale dla najlepszych zawodników oraz dyplomy dla pozostałych uczestników wręczył przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski oraz wicedyrektor MZOS-TiIT Radosław Stachacz.

Gratulacje dla Patryka. Opiekunem zawodników jest Sylwia Gałka.

Zdjęcia pochodzą ze strony:MZOSTiIT w Ostrołęce.

STAŻ W WIELKIEJ BRYTANII

Osoby w wieku 18-35 lat, które zakończyły naukę i nie pracują zapraszamy do skorzystania ze Staż u pracodawców w Wielkiej Brytanii trwającego 60dni.

Uczestnikom zapewnione będzie:

- miejsce stażu - firma zajmująca się szkoleniem kucharzy i mająca dodatkowo zlecenia od Stadionu Liverpool, Stadionu Manchester - weekendowe wydarzenia, kuchnie hotelowe, restauracyjne,

- noclegi i wyżywienie zgodnie ze standardem określonym w dokumentacji konkursowej

- grupa 12 osobowa,

- transport lokalny

- kieszonkowe dla uczestników,

- opiekę mentora oraz

- wsparcie organizacyjne

Więcej informacji, kryteria i możliwość złożenia zgłoszenia:

PLANOWANY WYJAZD BARDZO WSTĘPNIE - OSTATNI TYDZIEŃ CZERWCA Zachęcamy do skorzystania z możliwości!

Anna Słota

KONKURS KULINARNY W MULTIMEDIALNYM CENTRUM NATURA

Dnia 12.05.2017 r. w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce odbyło się spotkanie dla mieszkańców miasta „Naturalne potrawy regionalne”, którego główną atrakcją był konkurs kulinarny. W konkursie rywalizowały ze sobą cztery czteroosobowe drużyny uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce z klas gastronomicznych:

• I Tg – Patrycja Filochowska, Eliza Kucaba, Weronika Olbryś i Karolina Prusaczyk,

• I Tg1 – Paulina Kamińska, Lidia Zienkiewicz , Wiktor Małkowski i Sebastian Malon ,

• II Tg – Dominika Drężek, Kamila Sadłowska, Karolina Żebrowska i Piotr Kurpiewski,

• I u – Milena Bogdańska, Dominika Tomkiewicz, Przemysław Zduńczyk i Szymon Samsel.

Konkurs odbywał się w plenerze. Zadaniem uczniów było przygotowanie trzech potraw: racuchów z kaszy gryczanej, kartaczy podanych z sosem grzybowym oraz racuchów z jabłkami z konfiturą truskawkową z chilli i miętą.

Popisy kulinarne młodych kucharzy oceniały znane aktorki Maria Seweryn i Barbara Kurzaj oraz Monika Goździalska uczestniczka programu MasterChef, prowadząca w TVP nowy program "Kulinarny zawrót głowy".

Zdaniem jury najsmaczniejsze potrawy przygotował zespół uczniów z klasy I Tg, II miejsce zajął zespół z klasy II Tg, a trzecie ex aequo zespoły z klas I Tg1 i I u.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy imprezy mieli możliwość obejrzenia filmu w technologii 5D 360 stopni „W królestwie wielkiego suma” w nowym kinie multimedialnym.

Podczas spotkania uczniowie z klasy I w zawodzie kelner serwowali zaproszonym gościom kawę i herbatę oraz potrawy regionalne przygotowane przez panie specjalizujące się w kuchni kurpiowskiej .

Barbara Krzemińska

2017.05.13 UROCZYSTOŚĆ

13 maja 2017r. delegacja z naszej szkoły na czele z panią Barbarą Stepnowską i pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości związanej z 50. rocznicą śmierci Adama Chętnika i 90- lecia istnienia Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Organizatorami imprezy byli: rodzina Adama Chętnika, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Nowogrodzie i Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kurpiowszczyzny im. Adama Chętnika. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych, poczty sztandarowe ze szkół noszących imię Adama Chętnika i harcerze.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów na gronie naszego patrona. Państwo Danuta i Jacek Chętnik przywitali przybyłe delegacje i podziękowali za obecność. Ważnym elementem obchodów była Msza św. polowa koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego. Oprawę muzyczną Mszy przygotował chór parafialny pod dyrekcją pana Dariusza Stepnowskiego. Po Mszy nastąpiło odsłonięcie i poświecenie pomnika Adama Chetnika i ławeczek – rzeźb żon Adama Chętnika. Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzić Skansen, spróbować chleba ze smalcem oraz piwa jałowcowego.

Barbara Stepnowska

9 MAJA - DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy zwany także Dniem Unii Europejskiej to święto europejskich państw obchodzone corocznie 9 maja. Dzień ten został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu Schumana w 1950 roku. Co roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. Działania te mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z UE.

Tegoroczne plany na obchody Dnia Europy popsuła członkom i opiekunowi Szkolnego Klubu Europejskiego w naszej szkole pogoda. Zaplanowaliśmy imprezę plenerową: gry i zabawy europejskie oraz wspólne grilowanie. Z powodu brzydkiej pogody gry i zabawy odbyły się w szkole, a grilowanie zastąpił drobny posiłek. Nie mniej jednak bawiliśmy się świetnie i przy tej okazji utrwaliliśmy wiedzę o UE.

Małgorzata Święcicka Opiekun SKE