TURNIEJ w BADMINTONA

12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się I Wiosenny Turniej w Badmintona o Puchar Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 14 par (w tym jedna para nauczycieli w-f – Gałka, Bunkowski) z różnych klas i w różnym składzie – były pary męskie, żeńskie i mieszane.

Jest to raczej mało popularna dyscyplina sportu i dlatego bardzo zaskoczył nas wysoki poziom gry wszystkich uczestników oraz tak duże zainteresowanie turniejem.

Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do 11 punktów do dwóch wygranych setów. Uczestnicy podeszli do rozgrywek bardzo poważnie i zostawili serducho na boisku. Z ogromną przyjemnością patrzyliśmy na każdy zdobyty punkt czy set, na nieskrywaną radość z gry i z pokonywania przeciwników.

Po kilku godzinach rozgrywek udało się wyłonić pary, które zajęły trzy nagradzane miejsca. Trzecie miejsce przypadło parze z klasy III Hs – Lidce Kamińskiej i Łukaszowi Czerwińskiemu. Drugie miejsce, po pięknej walce, zajęli panowie z klasy III Hs – Konrad Deptuła i Mateusz Dziesiński. Zwycięzcami I Turnieju w Badmintona zostali panowie z III Hs – Damian Duszak i Radosław Olkowski. Najlepsi otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Turniej przygotowali, przeprowadzili i wzięli w nim udział – nauczyciele wychowania fizycznego Sylwia Gałka i Dariusz Bunkowski.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim, którym chciało się wziąć w nim udział.

Do zobaczenia za rok.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU

W dniach 5-6.04.2017 r. reprezentacja naszej szkoły – uczniowie klasy 3 Ht1 Wiktoria Walczak i Bartłomiej Laskowski pod kierunkiem nauczyciela hotelarstwa pani Magdaleny Karczewskiej, wzięła udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie organizowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów ze szkół hotelarskich z kilku województw. Zmagania młodych adeptów sztuki hotelarskiej polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań z zakresu hotelarstwa i turystyki. Następnie w części finałowej uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne - przeprowadzali rozmowę z gościem hotelowym przy recepcji w języku obcym, dodatkowo ścielili hotelowe łóżko oraz wylosowaną metodą składali ręczniki.

Mimo tego, że uczniowie naszej szkoły nie dostali się do finału i nie zajęli zaszczytnego miejsca na podium, jednak i tak Wiktorii i Bartkowi należą się gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i za wkład pracy włożony na przygotowanie się do konkursu.

Zmagania młodych hotelarzy można obejrzeć tutaj.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

WYCIECZKA ZAWODOWA HOTELARZY

Pod koniec marca uczniowie klasy 3 Ht1 wraz z wychowawcą p. Magdaleną Karczewską i p. Eweliną Sienkiewicz wybrała się na zawodową wycieczkę do Warszawy i okolic.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w praktycznej lekcji hotelarstwa w Hotelu Windsor Palace**** w Jachrance k. Warszawy. Po hotelu oprowadził nas Kierownik Działu Gastronomii, który bardzo miło przyjął młodych hotelarzy w progach tego ekskluzywnego obiektu. Obejrzeliśmy pokoje hotelowe, sale restauracyjne, bar, sale konferencyjne, SPA i inne działy hotelu. Uczniowie mogli porównać swoją wiedzę teoretyczną z praktyczną, poznać zasady funkcjonowania oraz działalność usługową obiektu.

Po zajęciach w hotelu nadszedł czas na mniej formalną część wyjazdu. :-) Uczniowie zwiedzili warszawską starówkę oraz wieczorem uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Teatrze Komedia „Żona potrzeba od zaraz…” z Marią Pakulnis, Weroniką Książkiewicz i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

Wszyscy szykują się do świąt, a my……

….w naszej szkole już od kilku miesięcy trwają przygotowania do praktyk w Portugalii!!!

W tym roku wyjątkowo uczniowie klas hotelarskich zrealizują praktykę zawodową poza granicami Polski. Już na początku roku rozpoczęły się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego. Podczas tych zajęć hotelarze w szczególności ćwiczyli słownictwo zawodowe, które może okazać się niezbędne do komunikowania się podczas pracy na poszczególnych stanowiskach w hotelu, szczególnie podczas pracy w recepcji. Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia ze zmagań z językiem angielskim.

W jeden z ciepłych, kwietniowych weekendów odbyły się również zajęcia kulturowe. Wyjeżdżający na praktykę poznawali główne cechy Portugalii i Portugalczyków. Mogli zobaczyć i dowiedzieć się, jakie są typowe portugalskie potrawy, muzyka i zwyczaje. Poznawali niezbędne słówka w języku portugalskim. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Kto nie wierzy, niech zobaczy tu

Wiecie, zajęcia były fajne, ale i tak uczestnicy z niecierpliwością czekają, żeby porównać teorię z praktyką

Anna Słota

WYCIECZKA DO POWIATOWEJ STACJI SANITARNO- EPIDEMIOLOGICZNEJ

W dniu 24 marca br. uczniowie klas I KS ,II HS i II Tz wraz z opiekunami :Barbarą Zatryb i Barbarą Parzych w ramach Spółdzielni uczniowskiej „Ekonomik” uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki. Uczniowie zwiedzali sekcję laboratoryjną badań środowiskowych, sekcję analizy instrumentalnej i środowiska pracy, jak również mieli możliwość obserwowania przeprowadzanych w tym czasie badań laboratoryjnych.

Barbara Zatryb