OTRZĘSINY

Tradycyjnie jak co roku we wrześniu zorganizowane zostały otrzęsiny klas I. Starsze koleżanki z klasy IV Te - Dominika Bodytko, Aleksandra Dąbkowska, Aleksandra Kucharczyk, Martyna Pikora, Natalia Strzeżysz, Karolina Żarnoch wraz z p. Sikorską przygotowały wiele trudnych konkurencji. Była ostra rywalizacja jak i świetna zabawa przy m.in. piciu mleka z miski, dmuchaniu w gwizdek po zjedzeniu bułki tartej czy podczas śpiewania znanych przebojów. Każda z klas mocno kibicowała swoim reprezentantom. Podsumowując wyniki z wszystkich konkurencji najlepsza okazała się klasa I R, drugie miejsce przypadło I KC, na trzecim uplasowała się klasa I A.

BIEGI PRZEŁAJOWE

W minioną sobotę trójka naszej młodzieży wzięła udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych dla szkół z miasta Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Karol Rogoziński z kl. III Hs nie miał tym razem sobie równych, obejmując od samego początku prowadzenie, zajął I miejsce. Dziewczęta Anna i Katarzyna Prusaczyk z kl. II Tg1 zajęły kolejno V i VII miejsce. Gratuluję całej trójce ponieważ wszyscy przeszli do kolejnego etapu, który odbędzie się na wiosnę.

Katarzyna Kowalska

Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”.

W dniu 11 września bieżącego roku szkolnego odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”. Podczas Walnego Zgromadzenia wyłoniliśmy organy spółdzielni:

Zarząd, Radę Nadzorczą oraz Komisję Rewizyjną.

W obecności Pani Dyrektor Anny Przygody – Majewskiej opiekunowie zapoznali członków spółdzielni z Planem Pracy na rok szkolny 2016/2017. Podjęto również stosowne uchwały.

W sprawach różnych poruszony został temat wycieczki, która ma być nagrodą dla spółdzielców za współpracę oraz zaangażowanie w różne przedsięwzięcia realizowane w ramach działalności spółdzielni.

Barbara Parzych

KIERMASZ KSIĄŻEK

Tradycyjnie we wrześniu Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz podręczników. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zarówno ze strony sprzedających jak i kupujących, odbył się on dwukrotnie – 12 i 19 września.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „METALÓWKA CUP”

19 września 2017 na boisku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce odbył się międzyszkolny turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce "METALÓWKA CUP" . Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

Skład drużyny:

• Kacper Skierkowski (najlepszy bramkarz turnieju) – I Hs