MIKOŁAJKI

6 grudnia Samorząd Uczniowski wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską zaprosił do szkoły Świętego Mikołaja. Od samego rana przechadzał się On wraz ze Śnieżynkami i rozdawał wszystkim słodkości. Było również stanowisko ze świątecznymi pytaniami i kolędami. Każdy chętny mógł wziąć udział w konkursie i wygrać coś słodkiego. Także tego dnia wszyscy uczniowie, którzy mieli coś czerwonego byli zwolnieni z odpytywania na lekcjach.

Sylwia Gałka

ANDRZEJKI

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Andrzejki. Uczniowie z klasy III Hs przygotowali dwa stanowiska, na których oferowali różne wróżby: wróżenie z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia, tajemnicze kubki, rzucanie losów itp.

Każdy z zainteresowanych andrzejkowymi wróżbami z ciekawością przekłuwał papierowe serca, aby sprawdzić imię swojej sympatii, rzucał tajemniczymi karteczkami, na których widniały również imiona przyszłej żony/męża, losował kubkami, by sprawdzić, co czeka w najbliższej przyszłości. Chętnych do udziału w zabawie nie brakowało, było mnóstwo śmiechu i radości.

Sylwia Gałka

SPOTKANIE z POEZJĄ TWÓRCÓW KURPIOWSZCZYZNY

Zbliża się jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce. W ramach przygotowań do obchodów rocznicy w Szkole odbywa się szereg imprez towarzyszących.

Jedną z nich było „Spotkanie z poezją” poświęcone w całości twórcom naszego regionu, m.in.: Adamowi Chętnikowi, Edwardowi Kupiszewskiemu, Alfredowi Sierzputowskiemu, Wiktorowi Gomulickiemu. Młodzież, pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego (Ewy Zych i Agnieszki Sikorskiej), przy wsparciu bibliotekarzy i chóru szkolnego, przygotowała i zaprezentowała wybór tekstów poetyckich naszych lokalnych autorów. Była to wspaniała okazja do poznania bogatej twórczości rodzimych poetów.

Kolejną imprezą towarzyszącą obchodom 50 - rocznicy powstania Szkoły będzie „Wigilia na Kurpiach”– inscenizacja tradycyjnej Wigilii w gwarze kurpiowskiej, która odbędzie się 15 grudnia 2017 roku w Hali im. Gołasia w Ostrołęce.

NAGRODA "WOLONTARIUSZ ROKU 2017"

Nasz uczeń Wiktor Gostkowski z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu został nagrodzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce wyróżnieniem ,, Wolontariusz Roku 2017” w kategorii specjalnej - osobowość wolontariatu.

Wiktor od wielu lat angażuje się w działalność wolontariacką na terenie miasta Ostrołęki. Jesteśmy dumni, że jego praca została doceniona.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej na: www.mopr.ostroleka.pl/

KONFERENCJA "NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!"

29 listopada 2017r. w Sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyła się konferencja nt: :Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Uczestników konferencji zaszczycili swoją obecnością znakomici goście, m.in. p. Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej oraz p. Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Organizatorem Konferencji byli Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Celem spotkania było zwiększenie wśród uczestników poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami oraz przekazanie informacji o instytucjach wpierających osoby potrzebujące pomocy.

Podczas konferencji prezentowały się także szkoły i uczniowie, w których promuje się zdrowy styl życia. Wśród zaproszonych szkół swoje umiejętności kulinarne pokazała Ostrołęcka „Czwórka”.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika przedstawili swoje zdolnosci w zakresie carvingu, przygotowania kilku dań oraz obsługi bankietu. Wystawkę „Czwórki” odwiedziła p. minister Anna Zalewska wraz z towarzyszącymi jej osobami i p. kurator Aurelia Michałowska oraz zaproszeni goście.

Uczniowie wręczyli p. Annie Zalewskiej na pamiątkę jeden z arbuzów z logiem szkoły. Pani minister była pod wrażeniem umiejętności uczniów.