2012-11-04 Złoto Mistrzostw Polski w MMA Mateusza Mierzejewskiego

Zawody odbyły się 4 listopada i wzięło w nich udział ok. 150 zawodników. Nasz uczeń klasy 4 Technikum Ekonomicznego a jednocześnie zawodnik ostrołęckiego klubu Fight Academy Mateusz Mierzejewski wywalczył złoty medal podczas rozgrywanych w Sochaczewie Mistrzostw Polski Wschodniej w MMA.

Po zaciętych walkach mojemu podopiecznemu udało mu się wygrać w kat -67 kg w najbardziej wymagającej formule tego turnieju "full contact MMA" - tłumaczy trener zawodnika Arkadiusz Ludwiczak. - Startują w niej najbardziej doświadczeni i najlepsi zawodnicy, również zawodowcy. To bardzo duży sukces Mateusza, który ciężką pracą pokazuje, że można wygrywać na tak prestiżowej imprezie.

Mateuszowi Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej kariery i pasji.

2012-11-14 Konkurs "Zgotuj sobie sukces"

W dniach 14 - 16 listopada 2012 r. odbył się półfinał i finał konkursu pt. "Zgotuj sobie sukces" organizowany przez MAKRO Centrum Rozwoju Firm HoReCa. W tegorocznej czwartej edycji do półfinału zakwalifikował się zespół uczniów naszej szkoły w składzie Joanna Łępicka ( kl. 4 Tg) i Adrian Grec ( kl. 3 Tk).

Półfinał i finał konkursu odbył się w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Warszawie przy Makro gdzie szefem, organizatorem i inicjatorem konkursu jest Grzegorz Kazubski.

Prace konkursowe składały się z II dania głównego i deseru (po 6 porcji), a uczestnicy musieli przygotować je w ciągu 1,5 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. "black box", które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy. Składnikami "black boxu" był m.in. łosoś, cukinia, ryż, ananasy, pomarańcze, kawa, ser mascarpone, bezy. Zespół Asi i Adriana przygotowali pięknie skomponowany i smaczny deser i danie główne. Mimo to nie udało im się zdobyć jednego z 3 miejsc. Gratulujemy im za wytrwałość i za ciężką pracą oraz życzymy powodzenia za rok.

2012-11-09 KLUBOWICZE i SPÓŁDZIELCY NA GROBIE ADAMA CHĘTNIKA.

9 listopada 2012 roku delegacja Klubu Europejskiego CZWÓRKA i SU Ekonomik wraz z opiekunami: Adamem Zienkiewiczem i Robertem Piątkiem, odwiedziła grób Patrona naszej Szkoły – Adama Chętnika. Inicjatorami wyjazdu była społeczność uczniowska obu szkolnych organizacji.

W związku z tym, że listopad jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych, zwłaszcza bliskich nam, często wspominanych, młodzież szkolna postanowiła zadbać o grób Patrona, oddając mu hołd i jednocześnie wzmacniając pamięć o nim - jako człowieku i wzorze do naśladowania.

W czasie wizyty na nowogródzkim cmentarzu uczniowie uprzątnęli grób Adama Chętnika, zapalili symboliczne znicze i złożyli wieniec z szarfą dedykowaną Patronowi.

2012-11-10 VII Kongres Obywatelski

W sobotę – 10 listopada 2011 roku – w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbył się VII Kongres Obywatelski. Nie mogło na nim oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszej Szkoły - uczestniczyliśmy przecież w poprzednich pięciu!

W tym roku Kongres odbył się w przeddzień Święta Niepodległości, niestety jednak jego tematyka i dyskusje nie nawiązywały do tej ważnej, trudnej dla Polaków problematyki.

2012-11-12 XV OLIMPIADA WIEDZY o PRAWIE

12 listopada w całej Polsce odbył się etap szkolny XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, w którym wzięło udział 28 uczniów ZSZ Nr 4. W tym roku dla naszych uczestników zawody miały charakter międzyszkolny – gościliśmy grupę 9 zawodników z ZSZ Nr 3 w Ostrołęce.

Eliminacje przybrały charakter testowy – każdy uczestnik musiał rozwiązać 13 zadań o różnym stopniu trudności, w sumie za 30 punktów. Zdobycie 25 punktów uprawniało do udziału w etapie okręgowym Olimpiady.

Za przeprowadzenie zawodów odpowiedzialny był Komitet Szkolny w składzie: dyr Barbara Stepnowska, Adam Zienkiewicz, Renata Sawicka i Małgorzata Złotkowska. Wyniki punktowe etapu szkolnego można sprawdzić u p. Adama Zienkiewicza.