Finał Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy”

Dnia 20.03.2018r w Radomiu odbył się po raz 11 Finał Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy” organizowany przez Wyższą Inżynierską Szkołę Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. Składał się on z dwóch części. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań z zakresu wiedzy bezpieczeństw i higieny pracy, a także z wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych zagrożeniach życia i zdrowia ludzi. Natomiast druga część polegała na losowaniu zestawu pytań i odpowiadaniu na nie przed komisją. W konkursie zostały nagrodzone miejsca zwycięskie 3 osobowej drużyny szkolnej, a także nagradzano indywidualne osoby, które uzyskały najwięcej punktów z części I i II.

Do konkursu przystąpiło 13 szkół ponadgimnazjalnych miedzy innymi z Radomia, Warszawy, Grójca i Ostrołęki. Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. A. Chętnika zajął zespołowo I miejsce otrzymując puchar J.M. Rektora Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. Skład 3 osobowego zespołu tworzyli uczniowie z klasy IV Technikum Ekonomicznego: Robert Chełstowski, Michał Piaścik i Milena Szymczyk. Natomiast w kategorii indywidualnych zwyciężyła i zajęła I miejsce Milena Szymczyk, a V miejsce zajął Michał Piaścik.

Oboje otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu i sponsorów. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów. Drużynę zespołową do konkursu przygotowywała i sprawowała opiekę podczas konkursu Barbara Zaborowska.

Zapraszamy do galerii!!!

TARGI EDUKACYJNE

20 marca 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia odbyły się „XVI Prezentacje Edukacyjne OSTROŁEKA 2018”. Impreza, skierowana jest przede wszystkim do uczniów ostatnich klas gimnazjum, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacji.

Podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła przygotowała na Prezentacje stoisko informujące o kierunkach kształcenia w ZSZNr4 oraz szereg niespodzianek, prezentacji i występów artystycznych.

Zapraszamy do galerii!!!

II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klasy 3 gimnazjum

Dnia 14 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Uczestnikami byli uczniowie ostrołęckich gimnazjów nr 1 i nr 3 oraz uczniowie z Gimnazjum w Rzekuniu i Łęgu Przedmiejskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami językowymi oraz znajomością słownictwa z dziedziny hotelarstwa i gastronomii.

Lauretami konkursu zostali Dorian Chaczatrjan i Maciej Mrozek z Gimnazium nr 3 oraz Izabela Duszak z Gimnazjum nr 1. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe Oxford i Macmillan oraz przez Radę Rodziców naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom.

W imieniu organizatorów Swietłana Kupis

KONKURS MATEMATYCZNY "NAJSŁYNNIEJSZA LICZBA ŚWIATA"

14 marca 2018 roku w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce po raz IV odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia liczby π.

W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych: z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce, ze Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami gimnazjalnymi w Ostrołęce, z Gimnazjum w Społecznej Szkole Podstawowej STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce, z Gimnazjum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce w Ostrołęce oraz z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach.

Po zmaganiach konkursowych goście zapoznawali się z grą RUMMIKUB.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Natalia Rudzik – Gimnazjum w Społecznej Szkole STO w Ostrołęce

II miejsce: Katarzyna Złotkowska – Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce

III miejsce: Magdalena Mierzejewska – Gimnazjum w Olszewie –Borkach

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu upominki i dyplomy. Nagrody ufundowane zostały przez osoby prywatne. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego konkursu.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły, którzy okazali swoją pomoc i wsparcie przy organizacji konkursu.

G. Napiórkowska i M. Parzych

VIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Generał Józef Bem i Jego epoka"

Szkolne eliminacje Konkursu Historycznego Generał Józef Bem i jego epoka odbyły się 27.02.2018r.

Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie:

Patrycja Miecznikowska kl. III TE, Patrycja Ejzemberg kl. III TE, Amelia Zyśk kl. III TE, Dominik Antoszewski kl. III TG, Klaudia Chodkowska kl. III TE

Szkolna Komisja Konkursu:

Przewodniczący Adam Zienkiewicz

Zbigniew Janiszewski

Agnieszka Wilińska

II etap konkursu odbył się 02.03.2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce.

Uczeń Dominik Antoszewski z kl. III TG otrzymał wyróżnienie.