30.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Po intensywnej sobocie i niedzieli trzeba było oczyścić myśli i otoczenie pracy. Ze szczotkami w rękach praktykanci wmieszali się między pracowników i nie sposób ich było odróżnić od stałych pracowników hotelu. Przyjemność płynąca z pracy cały czas się utrzymuje, a obliczenia wskazują że już bliżej, niż dalej do osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER

29.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Dobra pogoda sprzyjała skorzystaniu z letnich atrakcji Grecji. Grupa praktykantów udała się więc na wyspę Skiatos. Dostać się na nią można drogą powietrzną i morską, jednak tylko ta druga dostarcza możliwości zasmakowania przyjemności płynących z rozrywkowego życia na statkach wycieczkowych. Zabawa na łódce kapitana Kostasa była przednia, uwzględniająca naukę greckich tańców i piosenek. Zebrane w ten sposób pozytywna energia pozwoliła dalej na zwiedzanie wyspy i miasta Skiatos. Małe uliczki, białe domy i niebieskie okiennice zachwycały w połączeniu z czystą taflą morza.

28.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Informacje o monastyrach na Meteorach zachęcają do ich odwiedzania, więc tam udała się grupa naszych praktykantów w ramach zapoznania się z kulturą Grecji. Po drodze musieli pokonać dolinę Tembi, znaną z mitologicznej potyczki miedzy Zeusem a Posejdonem. W dolinie odnaleźli źródło Afrodyty, które słynie ze swych właściwości odmładzających, i ukryty w skale skromny kościółek św. Pareskiewi. Same Meteory wprawiły w zaniemówienie naszą grupę. Wznoszące się na wysokich skałach monastyry, a pod nimi strome urwiska. Na miejscu czekała ich lekcja pisania ikon, która pozwoliła uczestnikom na lepsze zrozumienie prawosławia. Dodatkową atrakcją dzisiejszego dnia były urodziny Andżeliki i Kamili. Wszystkiego najlepszego dziewczyny!

JERSZ - ŁOWCY TALENTÓW

W dniu 07.03.2018 odbyła XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego - English Ace organizowanego przez JERSZ - Łowcy Talentów. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu.

Michał Wojtan, Danuta Mieczkowska

27.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Nawiązywanie relacji międzykulturowych jest ważną część pacy na rynku międzynarodowym. W celu poszerzenia swych kontaktów i światowych możliwości, ekonomiści udali się do Izby Handlowej. Zaznajomili się tam z pracownikami wspierającymi handel międzynarodowy i dowiedzieli się więcej o przepisach i realiach prowadzenia działalności gospodarczej w Grecji. W oczekiwaniu na kolegów i koleżanki, gastronomowie zasiedli do sporządzania typowo greckiego menu na piątkową kolację. Recepcja hotelowa nie omieszkała się pochwalić dokonaniami naszych praktykantów i zachęcała do wypróbowania ich możliwości.