WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA

W dniu 20 kwietnia 2018 roku klasa II KS wraz z opiekunem, Barbarą Zatryb uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej na terenie miasta Ostrołęka nt: Być konsumentem – podstawowe prawa i ich ochrona.

Dla uczniów była to okazja do uświadomienia i przypomnienia mieszkańcom Ostrołęki i okolic o tym, jakie my konsumenci mamy prawa i kto nam może pomóc w ich egzekwowaniu.

Barbara Zatryb

03.05.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Ostatni dzień praktyk to czas na pożegnania i wspominania z całego miesiąc praktyk odbytych w Grecji przez naszych uczniów. Doświadczenie z wielości stanowisk i prac jakich się podejmowali na pewno przyda się w ich przyszłej karierze i życiu zawodowym. Oprócz wiedzy zawodowej, mieli oni okazje zapoznać się z Grecją, jej kulturą, historią, gospodarką czy gastronomią.

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER

02.05.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Ranek jest najlepszą porą do odwiedzenia szczytów Olimpu. Przejrzyste niebo, piękne widoki na riwierę i unoszący się w powietrzu zapach oregano. W schronisku Stavros, przy m.in. czaju olimpu takie warunki towarzyszyły uczestnikom praktyk w zapoznawaniu się ze znaczeniem tego masywu dla gospodarki, kuchni i kultury Grecji. Schronisko służące jako obiekt noclegowy i gastronomiczny jest przykładem prowadzenia działalności turystycznej w symbiozie z naturą, czerpiące z niej korzyści, nie doprowadzając do jej dewastacji. Odbyte degustacje w górach zostały od razu wykorzystane w praktyce przez gastronomów, którzy mieli zadbać o przygotowanie menu uwzględniającego typowe smaki regionalne. Z nabytą wiedzą i siłą z gór, dzień pracy minął sprawnie i pogodnie.

01.05.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

O poranku tanecznym krokiem uczniowie zamiatali hotelową podłogę. Skąpani promieniami słońca w zenicie sprzątali pokoje przygotowując je dla gości na święta majowe. Naoliwiona machina kuchenna ruszyła z produkcją. Zielona warzywa, bursztynowe croissanty to wszystko wyszło spod rąk naszych gastronomów. Obsługa zbiera zamówienia a serwis jest już gotów je wydać. Tak mija kolejny dzień praktyk w Grecji.

KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 16 kwietnia 2018r w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „ Równania i nierówności”. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas III i IV. Łącznie do rozwiązywania zadań przystąpiło 23 osoby. Uczniowie mieli rozwiązać w ciągu 45 minut jak największą ilość równań i nierówności spośród zestawu zadań. Szczególnie licznie uczestniczyli w konkursie uczniowie klas IV, co stanowiło formę sprawdzenia umiejętności uczniów przed egzaminem dojrzałości.

Wyniki konkursu:

1 miejsce- Paulina Kowalczyk- klasa IV Te

2 miejsce- Wojciech Bieńkowski- klasa IV Tz

3 miejsce- Konrad Deptuła- klasa IV Hs

4 miejsce- Robert Chełstowski – klasa IV Te oraz Karolina Żarnoch- klasa IV Te

5 miejsce- Natalia Strzeżysz – klasa IV Te oraz Milena Szymczyk – klasa IV Te

6 miejsce- Wiktoria Walczak- klasa IV HT.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe: powerbank, pendrive oraz kalkulatory, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy.

Konkurs „ Równania i nierówności” był organizowany w naszej szkole po raz pierwszy . Serdecznie zapraszamy na jego kolejne edycje .

Agnieszka Stefańska