AKADEMIA

Dnia 6 kwietnia 2018 o godz. 12:45 w sali gimnastycznej ZSZ Nr 4 odbyła się akademia z okazji 13 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystości przyświecało hasło będące jednocześnie cytatem z wypowiedzi Jana Pawła II – „to jest moja matka – ta Ojczyzna”. Młodzież z klas: IVHt1, IIITg, IIKs, IITe recytowała wiersze naszego wielkiego Polaka przeplatane pieśniami oraz cytatami z Jego encyklik, przemówień oraz homilii a także z książki „Pamięć i tożsamość”, świadczącymi o wielkiej miłości Ojca Świętego do Ojczyzny. Uroczystość przygotowali: pani Bożena Struniawska, pan Bogusław Zych oraz pan Dariusz Bunkowski

zapraszamy do galerii

24.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Dużo słońca, uśmiechów, radości, taki slogan przyświecał dzisiejszemu dniu praktyk. Poranne zajęcia w piekarni na pewno narobiły komuś głodu, ale zapewniły również dawki wiedzy i umiejętności na temat pieczywa i greckiej diety. Zaspokojony głód na jedzenie, został zastąpiony głodem wiedzy. Praktyki z pracy ekonomistów posłużyły do oszacowania kosztów płac i innych benefitów, a praktykantom dały możliwość zapoznania się z szybkimi sposobami pozyskiwania i przetwarzania danych. Szybcy są również gastronomowie, którzy bez zmrużenia oka podają i zbierają naczynia, zapewniając perfekcyjną obsługę klienta, pozostając zawsze uśmiechniętymi, kiedy druga ich grupa zabawia się w kuchni wypróbowując nowo poznane przepisy. Wieczór przyniósł dodatkowe atrakcje w postaci kultury i tańców Greckich. Nie zważając na dzień obfitujący w obowiązki, praktykanci energicznie uczestniczyli w tańcach, ucząc się nowych ruchów.

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU

W dniach 18-19.04.2018 r. reprezentacja naszej szkoły – Izabela Leszczyńska z kl. 4 Ht1 i Marta Żebrowska z kl. 3 To pod opieką nauczyciela hotelarstwa p. Magdaleny Karczewskiej, wzięła udział w IX Międzyszkolnym Konkursie o Turystyce i Hotelarstwie organizowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z 13 szkół z kilku województw zmagając się w dwuosobowych drużynach złożonych z jednego ucznia kierunku hotelarstwa oraz jednego przedstawiciela kierunku turystycznego. Etap pierwszy w formie testu pisemnego sprawdzał wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa.

W kolejnej części zmierzyło się 6 najlepszych dwuosobowych zespołów. Część praktyczna dla hotelarza polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi gościa hotelowego w recepcji hotelowej lub pokoju hotelowym z zaprezentowaniem umiejętności wypełniania dokumentacji hotelowej i posługiwania się językiem obcym. Natomiast część praktyczna dla turysty polegała na przedstawieniu propozycji animacji czasu wolnego dla gości hotelowych.

Nasza reprezentacja dostała się do finału i ostatecznie zajęła IV miejsce!! Izie i Marcie należą się ogromne gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i za wkład pracy włożony na przygotowanie się do konkursu.

Do konkursu uczniów przygotowały:

Technik hotelarstwa – p.Magdalena Karczewska

Technik obsługi turystycznej – p.Ewelina Sienkiewicz

W tym roku szkolnym konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Akademię Morską w Gdyni.

Zmagania młodych hotelarzy i turystów można obejrzeć tutaj.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

23.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Z nowym hotelem potrzeba nabyć nowych przyzwyczajeń. Od dzisiaj, nasi uczniowie odbywają praktyki w kolejnym miejscu, w hotelu Poseidon Palace w Leptoraki. Jest to hotel podtrzymujący najwyższy standard obsługi i nauczania. Od rana trwały przygotowania restauracji basenowej, która rozpocznie swoją działalność wraz z niedługo rozpoczynającym się sezonem. Pokoje również należy przygotować na przyjazd gości sezonowych, co sprawia że kawa jest niezbędna by mieć odpowiedni zasób sił. Na szczęście grupa gastronomów uczestniczyła dzisiaj w kursie przygotowywania kaw, dowiadując się o ciepłych i zimnych odmianach napoju.

LICYTACJA DLA IZY FLOREK

12 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz uczennicy klasy IV Tg Izabeli Florek.

Do wylicytowania były bardzo atrakcyjne rzeczy: vouchery, bony do salonów piękności i lokali gastronomicznych, bilety wstępu do dyskotek, karnety do siłowni oraz maskotki.

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły wykazała się empatią i życzliwością biorąc aktywny udział w licytacjach.

Podziękowania należą się również osobom, które pozyskały rzeczy do licytacji:

Roksana Prusaczyk z klasy I Tg1, p.Elżbieta Niedźwiedzka, p.Sylwia Gałka, p.Katarzyna Kowalska, p.Małgorzata Święcicka, dziewczyny z klasy IV To.

Dziękujemy instytucjom:

Satysfakcja „Studio Kosmetyczne Urody i Wizażu”, Pizzeria Biesiadowo, Fast Diet Ford i Bartosz Stryjewski, Klub Kapitol, Forma5 Club, Siłownia Power Gym, Game Room, Beata Pazio Fryzjer, Studio Fryzjerskie “Pasja”, Aleksandra Szcześniak “MakeUp Artist, Frangos Pizza and Burger House, Jot VelZet Magical Pictures.

Licytację tym razem poprowadzili nauczyciele Sylwia Gałka i Dariusz Bunkowski.

Sylwia Gałka

Dariusz Bunkowski