AKCJA HOSPICYJNA POLA NADZIEI 2018/2019

W dniu 03.10.2017 r. koło wolontariatu w ZSZ NR 4 przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „POLA NADZIEI”.

Wolontariusze z klasy  I TE  i  2 TO  wraz z opiekunami Małgorzatą Złotkowską i Agnieszką Wojtasik dokonali w ramach akcji nasadzeń cebul żonkili przed budynkami  naszych szkół.

Wiosną, kiedy zakwitną kwiaty, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Dlatego jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Pozostałe  cebulki  po nasadzeniach zostały  sprzedane  przez wolontariuszy wśród społeczności szkolnej.   Kwota  w  wysokości   312,90 zł.    została przekazana na ręce koordynatora  wolontariatu  Pani Agnieszce Wojtasik  celem przekazania   Dyrektor Hospicjum  Domowego w Ostrołęce  na potrzeby podopiecznych.

Opiekun grupy wolontaryjnej

MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA

INQUBATOR 2018

W czwartek 13 września rozpoczęła się w naszym mieście najciekawsza impreza kulturalna- Festiwal Teatralny INQBATOR. Już po raz dziewiąty Ostrołęka na kilka dni przekształciła się w stolicę teatru. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowych warsztatach krytyki teatralnej, które poprowadził Chochlik Kulturalny, czyli Włodzimierz Neubart. W poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć na placu apelowym Ostrołęcką Scenę Autorską z projektem „Duża przerwa”. W czwartek wzięliśmy udział w paradzie otwierającej festiwal. Kurpie, kucharze, panny dworskie i baletnice na co dzień siedzą w szkolnych ławach, ale podczas święta teatru są najlepszymi aktorami na świecie. Gratulujemy Marysi Smugorzewskiej z kl. IV Tg, która wystąpiła w kronice obrazu i słowa „Dzieci wojen”.

NAUCZYCIELSKI TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ

20 października 2018 roku w hali im. Arkadiusza Gołasia odbył się turniej w piłkę siatkową nauczycieli z okazji 50 – lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4, który uroczyście otworzyła pani dyrektor Anna Przygoda – Majewska.

Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn ze szkół: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szkoła Podstawowa Nr 10, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i Zespół Szkół Zawodowych Nr 4.

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Sylwia Gałka, Małgorzata Litwa, Iwona Mróz, Mateusz Jezierski, Cezary Filochowski, Dariusz Bunkowski, Robert Piątek i Marek Spiżewski.

Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po zaciętych walkach na boisku i grze fair play ostatecznie:

• V miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 10
  • IV miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1
  • III miejsce Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
  • II miejsce Zespół Szkół Zawodowych Nr 4
  • I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5.

Puchary drużynom wręczyły oraz zakończyły imprezę sportową pani dyrektor Anna Przygoda – Majewska i pani wicedyrektor Barbara Stepnowska. Turniej przygotowali Sylwia Gałka i Mateusz Jezierski z pomocą Dyrekcji i pozostałych nauczycieli wychowania fizycznego.

Sylwia Gałka

UWAGA!  UWAGA!

W NASZEJ SZKOLE OD 17.10.2018r. do 14.11.2018r. ODBĘDZIE SIĘ  ZBIÓRKA BATERII

I MAKULATURY. URZĄD MIASTA OSTROŁĘKI OGŁOSIŁ KONKURS „NA ZBIÓRKĘ

BATERII I MAKULATURY W SZKOŁACH”.OSOBY, KTÓRE NAJWIĘCEJ PRZYNIOSĄ „KG” BATERII I MAKULATURY OTRZYMAJĄ NAGRODĘ RZECZOWĄ.

BATERIE I MAKULATURĘ NALEŻY PRZEKAZAĆ OPIEKUNOM ZBIÓRKI :

B. Zaborowskiej, M. Zalewskiej, E.Zabielskiej,  H.Kozikowskiej

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W dniu 14 października 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, delegacja Naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy Świętej oraz uroczystościach odsłonięcia pamiątkowego Obelisku ku czci Mieszkańców Ostrołęki oraz wszystkich Polaków, którzy tworzyli i oddali życie za wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. W uroczystościach uczestniczył Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski, parlamentarzyści ostrołęccy, władze miasta, liczna grupa rekonstruktorów, służby mundurowe stowarzyszenia i mieszkańcy Ostrołęki. Po uroczystym odsłonięciu tablicy, reprezentacje różnych lokalnych środowisk złożyły pod nim kwiaty, zaś prezydent Janusz Kotowski podziękował wszystkim za obecność. Wartę honorową wystawiła zaprzyjaźniona z naszą szkołą Kurpiowska Grupa Historyczna 'Ostoja', której Dowódcą jest nasz kolega - nauczyciel historii Zbigniew Janiszewski. (Fot. Ostroleka.pl, Miasto Ostrołęka, Ewa Janiszewska).