KONKURS „DZIAŁALNOŚĆ PATRIOTYCZNA ADAMA CHĘTNIKA”

W dniu 5 października 2018 r. odbył się konkurs „Działalności patriotyczna Patrona Szkoły – Adama Chętnika”.

Celem konkursu było zapoznanie się z biografią Patrona, jego działalnością patriotyczną oraz integracja uczniów ze szkołą. Skierowany on został do uczniów klas I. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z następujących klas: I te, I ht, I hs.

Komisja w składzie: Barbara Stepnowska – przewodnicząca

Elżbieta Jaźwińska,

Agnieszka Sikorska,

Bożena Żebrowska

oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Marta Budna kl I te

II miejsce – Gabriela Krzyżak kl I te

III miejsce – Patrycja Kubeł  kl I te.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

LEKCJA PRZEDMIOTOWA z GŁÓWNYM KSIĘGOWYM

27 września 2018r na lekcji „Biuro rachunkowe” gościliśmy Panią mgr Elżbietę Nadolną – Głównego Księgowego Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. A Chętnika w Ostrołęce.

Podczas spotkania uczniowie klasy trzeciej technikum ekonomicznego mieli możliwość zgłębienia tajników prowadzenia księgowości budżetowej. Młodzi księgowi zapoznani zostali z zasadami rachunkowości, dokumentacją księgową oraz dowodami na stanowisku głównego księgowego. Pani Elżbieta Nadolna omówiła zasady sporządzania sprawozdań finansowych oraz przeprowadzania analizy finansowej jednostki budżetowej. Omówiła również zasady prowadzenia rachunkowości budżetowej.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za podzielenie się wiedzą z naszą młodzieżą i poświęcony  nam czas.

J.Skarzyńska, M.Złotkowska

KÓŁKO ARTYSTYCZNE

Chodzisz do I lub II klasy?

Chciałabyś/Chciałbyś podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi? Lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o szyciu i o modzie? Jeśli tak, to kółko artystyczne jest idealne dla Ciebie!

Chętne osoby serdecznie zapraszamy. Zapisy do końca października u Pani Katarzyny Kowalskiej.

Tekst Zuza W. - Koło dziennikarskie

ZAPRASZAMY NA KONKURS

W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości, proponujemy wszystkim Szkołom Ponadgimnazjalnym z Ostrołęki udział w międzyszkolnym konkursie „Polscy Naukowcy i ich dokonania od 1918 roku”

Uprzejmie informujemy, że konkurs odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10.

Do konkursu zapraszamy uczniów klas I ze Szkół Ponadgimnazjalnych z Ostrołęki.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

PLIKI DO POBRANIA:

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

serdecznie zapraszamy

PILOCI DYWIZJONU 303 PRZEŁAMUJĄ STEREOTYPY

19 września 2018 roku w OCK Koło Dziennikarskie i klasa III technikum ekonomicznego wraz opiekunem p. B. Skłodowską uczestniczyli w pokazie filmu pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", którego reżyserem jest Denis Delić.

Film opowiada o polskich lotnikach -zasilających armię powietrzną Anglii, którzy z powodu dwóch przegranych wojen z Niemcami, są początkowo wyśmiewani i niedoceniani, a tym samym wykorzystywani, by Anglicy mogli szkolić własnych pilotów, podczas gdy Polacy kładli na szali swoje życie, atakując niemieckie siły powietrzne. Historia ta ukazuje, jakimi Polacy są niesamowitymi ludźmi, gotowymi, by za cenę własnego życia uratować Europę przed trafieniem w ręce Niemców. Polacy, mimo stereotypu przegranych w dwóch wojnach, dzielnie atakowali w powietrzu wroga, odnosząc dzień w dzień coraz większy sukces. Stali się obiektem westchnień wśród angielskich kobiet, podziwu wśród angielskich żołnierzy, ale przede wszystkim stali się legendą.