KURSY

WYCIECZKA DO RESTAURACJI BB LOFT

20 listopada 2018 roku uczniowie klasy 1TG wraz z opiekunem Ewą Okowicką-Dyl uczestniczyli w wycieczce w ramach realizacji zadań z WSDZ do restauracji BB LOFT gdzie szefem kuchni jest absolwent naszej szkoły Michał Miłoszewski.

Uczniowie zostali zapoznani przez szefa kuchni jak i kierownictwo lokalu o podstawowych zasadach funkcjonowania zakładu gastronomicznego, gdzie szczególny nacisk składzie się na jakość surowca a tym samum produktu . Potrawy w wykonaniu pana Michała są nie tylko smaczne ale i starannie wykonane dzięki czemu lokal cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym mięście.

Ważnym punktem wycieczki była sama rozmowa z absolwentem naszej szkoły o pracy kucharza , który z niezwykła pasją i zaangażowaniem opowiadał o swoim zawodzie, wykształceniu , kursach, szczeblach swoich kariery. Pogratulował uczniom wyboru szkoły oraz kierunku w którym chcą się kształcić uznając to za jeden z najlepszych wyborów, gdyz gastronomia jest niezwykle kreatywnym i niekończącym się kierunkiem. Zachęcał uczniów do uczestniczenia w różnego rodzaju szkoleniach by poszerzać swój warsztat pracy.

Pan Michał z niezwykłym sentymentem opowiadał również o latach nauki spędzonych w ZSZ nr 4 a tym samym docenił jak dobrze przygotowała go szkoła do zawodu.

Na koniec wycieczki uczniowie podziwiali samego szefa kuchni w pracy oraz skosztowali przyrządzone przez niego bardzo smaczne i interesujące potrawy.

Dziękujemy serdecznie restauracji BB LOFT za miłą atmosferę spotkania a tym samym interesującą lekcje.

Ewa Okowicka

DZIEŃ MISYJNY

„Pełni ducha i posłani” – to hasło obchodzonego Światowego Dnia Misyjnego.

14 listopada 2018 roku uczennice klasy trzeciej Technikum ekonomicznego Klaudia Zadroga, Natalia Olkowska, Wiktoria Chełstowska, Julia Gwiazda, Alicja Grabowska pod opieką nauczycieli Bożeny Struniawskiej i Joanny Skarzyńskiej włączyły się w obchody Dnia Misyjnego. Tego dnia na terenie szkoły wolontariuszki prowadziły sprzedaż pysznych gofrów. Łącznie zebraliśmy 300 złotych. Zebrane środki zostaną przekazane na budowę szkoły w Etiopii.

Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie z równie wielkim zaangażowaniem włączą się do organizacji podobnego wydarzenia.

B. Struniawska

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

8 listopada 2018r odbyły się w naszej szkole zawody I stopnia Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”. Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, poszerzanie wiedzy ekonomicznej, w tym świadomości jej znaczenia oraz zainteresowań przedmiotem, wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów.

W etapie szkolnym Olimpiady brali udział uczniowie klasy trzeciej i czwartej Technikum Ekonomicznego.

Zadanie składało się z trzech części:

- pytania o charakterze przekrojowym, nawiązującym do myśli przewodniej OWE,

- zadania z podstaw ekonomii,

- 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru.

Komisja w składzie:

Adam Zienkiewicz – Przewodniczący Komisji Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska, Iwona Mróz

oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce –Patrycja Miecznikowska klasa 4 Te, Mateusz Deptuła klasa 3 Te

II miejsce – Paulina Bakuła – klasa 3 Te

III miejsce – Wiktoria Dąbkowska – klasa 4 Te

Uczniowie biorący udział w konkursowych zmaganiach otrzymali w nagrodę słodkie upominki ufundowane przez organizatorów konkursu oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniowie z najlepszymi wynikami mają szansę reprezentować naszą szkołę w eliminacjach okręgowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY.

Joanna Skarzyńska

OGŁOSZENIE

W naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 zbieramy plastikowe zakrętki dla Michasia . Zakrętki można wrzucać do kartonu, który stoi na I piętrze obok gabinetu P. Pielęgniarki Szkolnej. Wszystkim z góry dziękujemy za dobre serce za wrzucone zakrętki do kartonu.

Opiekunowie akcji: Szkolne KPC:

B.Zaborowska, E.Zabielska, H.Kozikowska

i Wolontariat :M.Złotkowska