WIGILIA KLAS HOTELRSKO - TURYSTYCZNYCH

Tradycją wpisaną w kalendarz imprez szkolnych stały się spotkania wigilijne klas hotelarsko – turystycznych. W dniu 21 grudnia 2018 roku po raz kolejny uczniowie tych klas pod kierunkiem nauczycieli Pani Eweliny Sienkiewicz i Magdaleny Karczewskiej przygotowały inscenizację Jasełek , których przekazem była miłość i dobro w obliczu narodzin Jezusa. Nie zabrakło również symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz degustacji wigilijnych potraw. W uroczystej Wigilii udział wzięli zespół kierowniczy na czele z Panią Dyrektor Anną Przygodą Majewską, Pani V-ce Dyrektor Bogumiła Grabowska, Pani V-ce Dyrektor Barbara Stepnowska , Pan V-ce Dyrektorem Adam Zienkiewicz oraz nauczyciele Pani Ewa Margiel, Pani Krystyna Pyskło, Aleksandra Chrostowska, odpowiedzialne za przygotowanie wigilijnego stołu, wychowawcy oraz uczniowie klas hotelarsko – turystycznych.

Na zbliżające się świąteczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro życzę wszystkim w imieniu zespołu hotelarsko – turystycznego.

Ewa Margiel

MIKOŁAJKI W PLACÓWCE PIECZY ZASTĘPCZEJ „KORCZAKÓWKA”

Z okazji „MIKOŁAJEK” wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej odwiedzili w asyście mikołaja podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „KORCZAKÓWKA” obdarowując ich słodkościami. Bardzo miło było zobaczyć radość w oczach wychowanków w momencie, kiedy Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Jakub Augustyniak –kl. II Te wręczał im podarki.

W imieniu organizatorów akcji , dzieci oraz Pani Dyrektor placówki chciałybyśmy bardzo podziękować całej społeczności szkolnej za tak piękną akcję, w którą się wszyscy włączyliśmy.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie i sprzedaż rozmaitych słodkości dla wolontariuszy z klasy :

ITE – Kałasiewicz Patrycja , Zalewska Wiktoria, Trojnar Zuzanna , Ossowska Aleksandra , Bakuła Marlena , Szczubełek Julia, Kord Wiktoria, Kukulska Anna

IR – Żelakowska Paulina, Knap Patrycja, Kordek Katarzyna, Choromańska Bogusława, Grzegorczyk Natalia , Dudzińska Ewelina, Murach Paulina , Kowalczyk Julita , Zapert Kinga Mysiorska Justyna

II TE – Julia Ścibek , Klaudia Gacioch. Ewa Dzięgielewska, Klaudia Gutowska ,Kinga Markiewicz , Wioleta Duszak

II TO – Olkowska Ewelina, Markowska Wiktoria , Mórawska Weronika

IV HT – Brzozowa Monika , Zapadka Angelika, Kruczyk Łucja , Kamińska Katarzyna.

ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY KWOTĘ – 670 zł.

Przygotowaniem paczek zajęły się wolontariuszki z klasy II TE – JULITA MARCZAK i MAGDALENA ŻEBROWSKA – serdeczne podziękowania za pomoc.

Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie z równie wielkim zaangażowaniem włączą się do organizacji podobnego wydarzenia.

ORGANIZATORZY AKCJI :

Opiekun wolontariuszy - Małgorzata Złotkowska

Opiekun Koła PCK - Barbara Zaborowska

UROCZYSTA WIGILIA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniu 19 grudnia 2018 roku członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” wraz z Zarządem oraz opiekunami zorganizowali uroczystą wigilię. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Stanisław Szatanek - Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Pan Wiesław Szczubełek – Prezes PSS Społem, Pan Kazimierz Parszewski, Pani Małgorzata Lelujka oraz zespół kierowniczy szkoły na czele z Panią Dyrektor Anną Przygoda – Majewską.

Była to świetna okazja do złożenia świątecznych i zarazem noworocznych życzeń, wspólnej modlitwy oraz śpiewu kolęd. Młodzi spółdzielcy mieli możliwość poznania i nawiązania kontaktu z przedstawicielami „spółdzielni dorosłych”.

W ten sposób tradycyjnie rozpoczęliśmy świętowanie związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję młodzieży za pomoc w przygotowaniach do wigilii, a zwłaszcza za czynności dekoracyjne oraz piękne uczestnictwo w modlitwie i śpiewie kolęd.

Barbara Parzych

SZKOLNY TURNIEJ W BADMINTONA O „CZAPKĘ MIKOŁAJA”

19 grudnia 2018 po raz drugi odbył się Szkolny Turniej w badmintona o „Czapkę Mikołaja”. Do rywalizacji zgłosiło się 14 par z różnych klas i w różnym składzie.

Trzecie miejsce zajęła para z klasy IV Hs: Daniel Ziemak i Karol Rogoziński.

Na drugim miejscu uplasowali się panowie z klasy II Hs: Kacper Skierkowski i Wojtek Gumkowski.

Pierwsze miejsce po zaciętej grze przypadło parze z klasy II Tg1 w składzie : Konrad Marchewka i Jakub Mizerek.

Turniej przygotowali : Sylwia Gałka i Mateusz Jezierski, a puchary dla najlepszych ufundowała Spółdzielnia Uczniowska Ekonomik.

Sylwia Gałka

KURS PILOT WYCIECZEK TURYSTYCZNYCH

Tuż przed przerwą świąteczną zakończył kurs pilot wycieczek turystycznych. Grupa uczniów technikum obsługi turystycznej przez kilkanaście kolejnych dni intensywnie pracowała utrwalając nabyte i zdobywając nowe umiejętności z zakresu pilotowania wycieczek. Nikt nie zwolnił ich z obowiązkowych zajęć, nikt nie dał taryfy ulgowej. Pod przewodnictwem i bystrym okiem pana Jana Żebrowskiego, wykładowcy Centrum Szkoleniowego ATUT z Olsztyna (i przewodnika turystycznego) rozwijali swoją turystyczną pasję oraz poznawali najnowsze trendy w pracy pilota wycieczek. Uczestnicy bardzo chwalili sposób prowadzenia zajęć, tematykę i atmosferę. Wiem, że przy okazji powstało mnóstwo pomysłów na dalszą współpracę pomiędzy uczestnikami a prowadzącym – tym razem już niezależnie od kursu (między innymi to wspólne projekty, wyjazdy czy propozycje pracy). Z niecierpliwością czekamy na część koleją edycję kursu dla drugiej grupy, jak również na inne kursy w ramach projektu „Szansa na rynku pracy”, Poddziałanie w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014 – 2020,10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.

W galerii możecie zobaczyć część pracy uczestników – fragmenty ich własnych stron internetowych.

Anna Słota