WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniu 23 stycznia 2019 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” o charakterze sprawozdawczym, w którym uczestniczyli spółdzielcy z klas: 1 TE, 2 TE, 3 TE oraz 4 TE wraz z opiekunem Panią Barbarą Parzych. Obradom przewodniczyła prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Julia Gwiazda.

Podczas Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” zostały podjęte stosowne uchwały związane z prowadzoną działalnością, a także zatwierdzono roczne sprawozdanie finansowe.

W sprawach różnych zostały omówione kwestie związane z podejmowanymi działaniami w ramach Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” w roku 2018 oraz planowane zadania do realizacji w II semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Pani Dyrektor złożyła młodym spółdzielcom oraz opiekunom gratulacje i podziękowania za owocną pracę na rzecz Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” .

Barbara Parzych

KULIG W CZARNI MYSZYNIECKIEJ

W ramach obchodów 15 – lecia działalności Szkolnego Koła PTTK w dniach 12-13 stycznia 2019 roku 20 – osobowa grupa pracowników szkoły uczestniczyła w kuligu zorganizowanym w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Doroty” w Czarni. Wspaniała zimowa sceneria Rezerwatu Czarnia , niepowtarzalna atmosfera, smaczne potrawy sprawiły, że wszystkim nie brakowało humorów i bawili się doskonale .Muzycznie imprezę obsługiwał absolwent naszej szkoły, który dołożył wszelkich starań aby uatrakcyjnić pobyt grupy. Nie zabrakło również tradycyjnego ogniska z pieczoną kiełbaską i akompaniamentem gitary naszego kolegi Darka Bunkowskiego. Kolejny kulig przeszedł do historii. Organizatorem kuligu z ramienia SK PTTK była Ewelina Sieniewicz – Prezes koła oraz opiekun – Ewa Margiel. Dziękujemy wszystkim pasjonatom białego szaleństwa za udział w imprezie.

Ewelina Sienkiewicz

UCZNIOWIE NA KULIGU W BIAŁOWIEŻY

Zakończeniem obchodów 15 – lecia działalności SK PTTK w naszej szkole był wyjazd uczniów do Białowieży. W dniach 24-25 stycznia 2019 roku 40 – osobowa grup młodzieży miło spędziła czas na Podlasiu. Punktem docelowy była oczywiście Białowieża i zaprzyjaźniony pensjonat „Gawra”. Zima jak zwykle nas nie zawiodła. Spacer ścieżką „Żebra Żubra „ pozwolił nam doznać niezapomnianych wrażeń wśród przyrody Puszczy Białowieskiej. Kolejną atrakcją był kulig wprawdzie na kołach ale za to zaprzęgiem konnnym. Dotarliśmy do przejścia granicznego z Ukrainą gdzie uczniowie mogli zapoznać się z infrastrukturą tego obiektu a także zaobserwować pracę służb granicznych. Wieczorem na rozgrzewkę pyszna kolacja oraz dyskoteka. Następnego dnia zwiedziliśmy miasto Białystok. Obfite opady śniegu nie przeszkodziły nam zobaczyć to piękne miasto. Wszystkich urzekł niepowtarzalny barokowy Pałac Branickich zwany „Wersalem Północy”. W miłej atmosferze uczniowie wrócili zadowoleni z oczekiwaniem na następną wycieczkę. Organizatorem wyjazdu była Pani Ewelina Sienkiewicz, pilotem Ewa Margiel a opiekunem Pani Aleksandra Chrostowska. Do zobaczenia na szlaku.

Ewa Margiel – opiekun SK PTTK

ETAP OKRĘGOWY OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ

Dnia 4 stycznia 2019 roku dwie uczennice klas hotelarskich Aleksandra Chochowska z kl. 3 Ht i Dominika Walczak z kl. 4 Ht jako laureatki etapu szkolnego, brały udział w Etapie Okręgowym XI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Warszawie. Uczennice do konkursu przygotowywała p. Magdalena Karczewska.

Olimpiada w roku szkolnym 2018/2019 odbywała się pod tytułem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”. Koncepcja tytułu i zakres kolejnej edycji Olimpiady miała na celu zwrócić uwagę uczestników na kwestię filozofii wellness, spa i usług żywieniowych. Konkurs jak co roku jednocześnie odbywał się w 9 okręgach w całej Polsce, a do zmagań okręgowych przystąpiło ponad 320 uczniów ze szkół hotelarskich.

Nasze młode hotelarki niestety nie dostały się do Etapu Centralnego Olimpiady, który będzie odbywał się w Kołobrzegu, jednak godnie reprezentowały naszą szkołę wśród tak dużego grona innej zdolnej młodzieży.

Magdalena Karczewska

LICYTACJA NA RZECZ POGORZELCÓW

W poniedziałek 14 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole licytację, z której dochód przekazaliśmy na rzecz pogorzelców ze Szkwy. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się w akcję- pozyskali vouchery, karnety, fanty. Sponsorzy licytacji: Salon Fryzjerski Miko dla Pań i Panów, Studio Urody Diana Kupis, Frangos Pizza & Burger Mouse, Shinobi Art. Tattoo Studio, Agnes- Fit, Bee Hero- Sports Center, Kafeteria, Salon Fryzjerski Be Beauty, Joanna Aftowicz, Ostrołęka Fight Academy, Mr. Chicken Polska, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Energia Centrum Fitness, Salon Fryzjerski Mariola Szczepanek, Da Grasso Ostrołęka, Kurpiowska kraina- Wykrot k. Myszyńca, Bartosz Stryjewski, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom i organizatorom.