OGŁOSZENIE EGZAMIN ZAWODOWY

Uprzejmie przypominam, że deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji letniej 2019 uczniowie /absolwenci powinni złożyć do 18 lutego 2019 roku.

Adam Zienkiewicz

PROJEKT z KLASĄ

SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA

OLIMPIADA STATYSTYCZNA

W dniu 9 stycznia 2019 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbyły się zawody Okręgowe Olimpiady Statystycznej.

Naszą szkołę na szczeblu okręgowym reprezentowali: Patrycja Miecznikowska i Patrycja Ejzemberg z klasy 4 Te i Mateusz Deptuła z klasy 3 Te. Uczniowie biorący udział w etapie okręgowym Olimpiady rozwiązywali dwa testy pisemne A i B.

Test „A” składał się z 29 pytań: jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru i zadań typu „uporządkuj podane odpowiedzi”. Test „B” składał się z 3 zadań, do których należało wykonać stosowne obliczenia i dokonać oceny sformułowanych stwierdzeń. Na wypełnienie testów uczniowie mieli łącznie 90 minut.

Po konkursowych zmaganiach uczestnicy Olimpiady oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na gościnny wykład pt.”Psychologia pieniądza” oraz poczęstunek.

Do etapu Centralnego zostały zakwalifikowane trzy osoby spośród 60 uczestników z województwa mazowieckiego. Nasi uczniowie, pomimo, iż zdobyli ponad 80% możliwych do uzyskania punktów, nie znaleźli się w finałowej „trójce”.

Dziękujemy naszym młodym ekonomistom za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Joanna Skarzyńska