VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 18 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas trzecich technikum z Zespołów Szkół Zawodowych w Ostrołęce. Konkurs miał formę pisemnego testu sprawdzającego poziom i umiejętności językowe uczniów. Każda szkoła miała możliwość zgłoszenia pięciu najlepszych uczniów ze swojej placówki. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie :Agnieszka Kotowska oraz Wiktoria Dąbkowska z klasy 3 TE a także Aleksandra Rzepkowska i Katarzyna Kozłowska z klasy 3 HT. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Pearson uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody książkowe: słowniki, książki gramatyczne oraz gadżety. Oto lista tegorocznych zwycięzców:

1. Dziadak Jakub, ZSZ nr 3

2. Rzepkowska Aleksandra, ZSZ nr 4

3. Popielarczyk Alicja, ZSZ nr 2

Laureatom składamy serdeczne gratulacje a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach.

Elżbieta Litwińczuk

SZKOLNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ MĘŻCZYZN

21 lutego 2019 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Nagrodę Przewodniczącego Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn z klas: I Tg, II Tg, II Tg1, II Kc, II Hs, II Kch, III Ks, III Te, IV Te, IV Tk, IV Hs, IV Tz.

III miejsce i brązowe medale zdobyli panowie z klasy IV Te w składzie: Hubert Kabacik, Błażej Dąbkowski, Konrad Małkowski i Marcin Baranowski. II miejsce i srebrne medale przypadły reprezentacji z klasy IV Hs : Karol Rogoziński, Bartosz Zyśk i Daniel Ziemak.

Po pięknym meczu I miejsce i złote medale wywalczyli panowie z klasy IV Tz (uzupełnieni o chłopaków z klasy IV Hs): Tomek Prusaczyk, Patryk Golan i Arkadiusz Rudzik.

Wybrany został najbardziej wartościowy zawodnik turnieju – MVP i został nim Patryk Golan z klasy IV Hs.

Gratuuuuluję zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom turnieju.

Sylwia Gałka

EXPO SWEET 2019

Po raz pierwszy w tym roku uczniowie naszej szkoły, w szczególności przyszli cukiernicy wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych gastronomicznych mogli uczestniczyć w targach EXPO SWEET 2019 w Warszawie odbywających się w dniach 17-20 luty 2019. Expo Sweet to największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej.

Oprócz części targowej odbywały się także liczne konkursy rangi mistrzowskiej, między innymi Mistrzostwa Polski w Dekoracji Tortów oraz Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. Można było uczestniczyć w licznych pokazach dekoratorskich jak również posłuchać ciekawych seminariów o tematyce cukierniczej, jak również spotkać mistrzów kuchni min. Kurta Schellera.

Targi cukiernicze to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy w tej dziedzinie, zachwycić się precyzją , starannością wykonanych słodkości a tym samym nabrać inspiracji do naszej pracy w tym zawodzie oraz możliwość nieograniczonego degustowania słodkości, w tym roku lodów!

Kto był na Expo Sweet, ten wie, że trzeba tu wrócić, a kto nie był, niech obejrzy galerie zdjęć z XI edycji, a na pewno przekona się, że warto tu przyjechać za rok.

Ewa Okowicka

LEKCJA PRZEDMIOTOWA

W dniu 24.01.2019 r. uczniowie klasy II technikum Ekonomicznego wraz z opiekunami Małgorzatą Złotkowską i Joanną Skarzyńską uczestniczyli w ramach lekcji przedmiotowej z pracownikiem z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie Oddział w Ostrołęce Panem ADAMEM PRZCZÓŁKOWSKIM.

Pan Inspektor w ciekawy sposób w formie prezentacji przedstawił najważniejsze zmiany w prawie pracy w 2019 roku oraz nadzór i kontrolę przestrzegania przepisów prawa pracy.

Uczniowie uzyskali również informację na temat przepisów dotyczących stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę , czasu pracy, urlopów i uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem.

Dzięki spotkaniu z pracownikami PIP uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę z zakresu prawa pracy. Mieli także możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Lekcja ta jest kontynuacja programu edukacyjnego „KULTURA BEZPIECZEŃSTWA” realizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA

WYCIECZKA „KLASA Z KLASĄ”

Laureatami V edycji konkursu została po raz drugi klasa III Te, która w nagrodę uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Do wyjazdu zakwalifikowali się również uczniowie, którzy w ciągu poprzedniego roku szkolnego uzyskali najwyższą frekwencję oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Tym razem zwiedziliśmy Niewidzialną Wystawę, która okazała się niesamowitą interaktywną podróżą w niewidzialny świat. Mieliśmy możliwość wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku- posługując się wyłącznie zmysłem słuchu, dotyku i węchu. Główną atrakcją wyjazdu był cieszący się od 27 lat niezmienną popularnością musical „Metro” w Studiu Buffo. Ten dzień dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Anna Nol