KONKURS „NAJSŁYNNIEJSZA LICZBA ŚWIATA”

Uprzejmie informujemy, że dnia 14 marca 2019 r. o godz. 11:40 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10 odbędzie się międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia Liczby π.

Do konkursu zapraszamy uczniów klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej.

Do pobrania:

Regulamin Konkursu

Nauczyciele matematyki

ENGLISH SONG CONTEST

Dnia 28 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego poprzez formę piosenki, motywowanie do rozwijania kompetencji językowych, a także prezentacja umiejętności językowych i wokalnych. W konkursie wzięło udział trzynastu wykonawców z zespołów szkół zawodowych nr 1, 2, 3 oraz naszej szkoły. Zaśpiewali oni wybraną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Jury w składzie: Adam Zienkiewicz, Michał Wojtan oraz Mirosław Łyszkowski przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Natalia Rama z ZSZ nr 1,

II miejsce – Natalia Prusińska z ZSZ nr 4,

III miejsce – Jakub Kupis z ZSZ nr 1.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymali Klaudia Sujkowska z ZSZ nr 2 oraz Jakub Wierzbowski z ZSZ nr 3. Publiczność również miała możliwość wyboru ulubionego wykonawcy przyznając nagrodę publiczności. Otrzymała ją uczennica naszej szkoły - Natalia Prusińska. W konkursie wzięli również udział: Wiktoria Brysiewska z 3R, Aleksandra Rzepkowska z 3H, Aneta Gałązka z 3TO oraz Weronika Niedżwiecka z 1G. Gospodarzami imprezy byli uczniowie klasy 1G: Wiktoria Lutrzykowska i Jakub Dubaj. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród konkursu byli: Aftowicz – kursy języka angielskiego; wydawnictwa językowe Macmillan, Pearson, Oxford oraz Rada Rodziców ZSZ nr 4.

Gratulujemy zwycięzcom, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

w imieniu organizatorów

Aneta Łyszkowska

ZDOLNI UCZNIOWIE

W środę 27.02.2019r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu historyczno - plastycznego "Pamięci Kapłanów Niezłomnych".

Pani dyrektor Anna Przygoda Majewska wręczyła dyplomy i nagrody zdolny uczennicom.

I miejsce zajęła Karolina Zadrożna z kl. III TG,

II miejsce zajęła Patrycja Filochowska z kl. III TG,

III miejsce zajęła Natalia Mierzejewska z kl. I TE,

Wyróżnienia otrzymały:

Karolina Bakuła z kl. I TE,

Anna Kukulska z kl. I TE,

Natalia Bachmura z kl. I KC,

Wiktoria Kawa z kl. I TG,

Nagrody z dziedziny elektroniki ufundowała Parafia p.w. Świętego Antoniego w Ostrołęce.

GORĄCO DZIĘKUJEMY FUNDATOROM nagród,

oraz Organizatorom konkursu:

Pani Jolancie Bruno,

Pani Agnieszce Wilińskiej,

Diakonowi Markowi Spiżewskiemu

Uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!

SZKOLNY ETAP KONKURSU JÓZEF BEM I JEGO EPOKA

W wtorek 19 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole konkurs "Józef Bem i Jego Epoka" . W eliminacjach  szkolnych wzięło udział 23 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali: Zyśk Amelia kl. IV Te, Dominik Antoszewski kl. IV Tg, Pajka Hanna kl. IV Te,

Właśnie oni dumnie reprezentowali ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, w II etapie konkursu. który odbył się 25.02.2019r. w siedzibie głównego organizatora I LO im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce.

organizatorzy szkolnego etapu:

Dyrektor Adam Zienkiewicz,

Zbigniew Janiszewski,

Agnieszka Wilińska

ZAJĘCIA z ZAKRESU OBSŁUGI KELNERSKIEJ

W dniach 12.02.2019r. i 14.02.2019r. uczniowie klasy 1 KC i 2 TR uczestniczyli w zajęciach z zakresu obsługi kelnerskiej. Przeprowadził je uczeń klasy 4 TG Dominik Antoszewski - stypendysta w ramach projektu – „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” w roku szkolnym 2018/2019 . Dominik podzielił się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi podczas uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu HorArt HORECA ACADEMY POLAND we współpracy z Ogólnopolską Szkołą Barmanów w Warszawie.

Przedstawił młodszym kolegom i koleżankom style obsługi gości, w tym serwisu specjalnego oraz serwisu wina zachęcając do podnoszenia swoich umiejętności oraz rozwijania zainteresowań zawodowych.

Młodzież miała możliwość praktycznie nauczyć się zasad prezentacji , otwierania i serwowania wina gościom.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

Ewa Tyszka