WYCIECZKA DO URZĘDU MIASTA OSTROŁĘKA

W dniu 04.03.2019 r. uczniowie klasy II Technikum Turystycznego wraz z opiekunem Małgorzatą Złotkowską w ramach lekcji przedmiotowej gościli w Urzędzie Miasta Ostrołęka.

Celem wycieczki było poznanie procedur związanych z rejestracją działalności gospodarczej. Uczniowie pod okiem specjalisty z Referatu Działalności Gospodarczej UM Ostrołęka Pana Jarosława Sender, zostali zapoznani z przepisami regulującymi rejestrację działalności gospodarczej, sposobami wypełniania i składania wniosku CEIDG, oraz pozostałymi formalnościami związanymi z prowadzeniem, zawieszeniem i likwidacją własnej firmy.

Małgorzata Złotkowska

SZKOLNY KONKURS MAM TALENT

W piątek 8 marca odbyła się VIII Edycja Szkolnego Konkursu „Mam Talent”. W tym roku na udział zdecydowało się 7 osób: Agnieszka Dziesińska z kl. IV Tk zaproponowała nam utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych dni”, Aneta Gałązka z kl. II To wyśpiewała hit z musicalu „Nędznicy” pt. „Wyśniłam sen”, Aleksandra Ram z kl. IV Tg i Natalia Prusińska z kl. III Te zaskoczyły wszystkich piosenką „Miasto 44”. Największą niespodzianką był występ Wojtka Gumkowskiego i Arka Krzynówka z kl. II Hs, którzy z dedykacją dla wszystkich pań zaśpiewali utwór disco polo pt. „Łobuz” grupy Boys. Niezwykły talent recytatorski pokazała Paula Zawadzka z kl. III To, recytując „Litanię o zbawienie od głupoty” Romana Brandstaettera.

Wykonawców oceniało jury w składzie: pani dyrektor Anna Przygoda- Majewska, , pani Sylwia Gałka, pan Cezary Filochowski, Jakub Dubaj i Julek Żebrowski. Bardzo ważną rolę jak zawsze odegrała publiczność- każdy widz mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. O miłą atmosferę zadbały prowadzące: Daria Kawa i Wiktoria Kawa.

Największą ilość głosów oraz punktów jury otrzymały Aleksandra Ram i Natalia Prusińska. Drugie miejsce zajęli Wojtek Gumkowski i Arkadiusz Krzynówek. Trzecie miejsce przypadło Anecie Gałązce. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs zorganizowali opiekunowie SU: Anna Nol oraz Dariusz Bunkowski.

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Jakub Dubaj, w imieniu wszystkich mężczyzn złożył życzenia paniom oraz wręczył kwiaty Pani Dyrektor Annie Przygodzie- Majewskiej.

Anna Nol

8 MARCA

KONKURS NA „PĄCZKOŻERCĘ”

28 lutego w Tłusty Czwartek opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” zorganizowali w naszej szkole konkurs na „Pączkożercę”. Do rywalizacji zgłosiło się 10 uczniów z różnych klas. Zadaniem uczestników było zjedzenie jak największej liczby pączków w czasie 10 minut.

Zwycięzcą konkursu i „Szkolnym Pączkożercą” został uczeń klasy 2 RT Juliusz Żebrowski, który w określonym czasie zjadł 12 pączków. Gratulujemy:)

Nagrodę w konkursie ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”.

Małgorzata Święcicka

OGŁOSZENIE !!!!!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

W naszej szkole Szkolne Koło PCK od 01.03.2019 do 31.05.2019 organizuje charytatywną akcja „GÓRA GROSZA” w dwóch budynkach szkoły na Traugutta i Parkowej na I piętrach będzie pojemnik wystawiony do którego można wrzucać monety. Wszystkich zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

„ …Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę…..”

Opiekunowie Akcji SK PCK:

B.Zaborowska, E.Zabielska, H.Kozikowska