STROIKI WIELKANOCNE

W dniu 30 marca 2019r uczniowie z klasy IVHT i IV Te pod opieką nauczycielska ze strony A. Zadrogi, E. Zabielskiej , H. Kozikowskiej , B. Zaborowskiej wykonali stroiki wielkanocne na akcję charytatywna w dniach 2-4 kwietnia 2019r , z której dochód zostanie przekazany dla P. Bogusi Wilkowskiej , która znalazła się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Wszystkim osobom, które okazały serce i wsparły finansowo zorganizowaną akcję charytatywna serdecznie dziękujemy.

Organizator akcji:

Opiekun SK PCK Barbara Zaborowska

BANKIET W MULTIMEDIALNYM CENTRUM NATURA W OSTROŁĘCE

W dniu 15 .03.2019r. uczniowie klasy II i III technik kelner, oraz klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką p. E. Tyszki i p. R. Lech pomagali przy aranżacji sali oraz obsłudze bankietu z okazji oficjalnej inauguracji działalności Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce prowadzone przez Fundację Drabina Rozwoju. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie przygotowania zastawy stołowej do podawania dań i napojów, technik przenoszenia tac i zastawy stołowej, dekoracji stołów, technik zbierania zastawy po konsumpcji, powitania i pożegnania gości.

Współpraca z Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce odbyła się w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

Renata Lech, Ewa Tyszka

WIZYTA w URZĘDZIE MIASTA OSTROŁĘKA

W dniu 20 marca 2019 roku z okazji Dnia Przedsiębiorczości w ramach lekcji WSDZ, uczniowie klasy III KS wraz z opiekunem Barbarą Zatryb , wzięli udział w programie jednodniowych wizyt w Urzędzie Miasta Ostrołęka. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z działalnością instytucji oraz zakresem obowiązków na konkretnym stanowisku.

WYCIECZKA

W dniu 15 marca 2019 br. klasa III KS wraz z opiekunem Barbarą Zatryb uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej w ramach WSDZ na terenie miasta Ostrołęka nt: Być konsumentem – podstawowe prawa i ich ochrona.

Dla uczniów była to okazja do uświadomienia i przypomnienia mieszkańcom Ostrołęka i okolic o tym, jakie my konsumenci mamy prawa i jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach bierności ze strony przedsiębiorcy.

I ETAP KONKURSU – PRZEDSIĘBIORCZA POLSKA WSCHODNIA

W dniu 1 marca 2019 r. w naszej szkole, odbył się I etap konkursu II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia . Organizator Konkursu COLLEGIUM MAZOVIA INNOWACYJNA SZKOŁA WYŻSZA w Siedlcach. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV TE, III TE i III KS. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odbyło się pod opieką nauczycieli : Barbary Zatryb, Barbary Parzych i Małgorzaty Złotkowskiej. Trzy najlepsze prace naszych uczniów tj. Agnieszki Kotowskiej ,Patrycji Miecznikowskiej i Karoliny Pyskło, zostały przesłane do komisji konkursowej. Oznacza to, że szkoła będzie uczestniczyć w fazie projektowej konkursu, który odbędzie się w najbliższym czasie.