LEKCJIA Z UDZIAŁEM PRACOWNIKA URZĘDU STATYSTYCZNEGO W OSTROŁĘCE

W dniu 22 marca uczniowie klasy II HS wzięli udział w lekcji z udziałem pracownika Urzędu Statystycznego w Ostrołęce - w ramach doradztwa zawodowego. Zaprosiliśmy na tę okoliczność Panią Emilię Pawelczyk – absolwentkę naszej szkoły.

W ten sposób uczestniczyli w obchodach „Dnia Statystyki Polskiej”. Dzień ten ustanowiony został dla upamiętnienia pierwszego na ziemiach polskich Spisu ludności uchwalonego 9 marca 1789 roku przez Sejm Czteroletni. Dzień ten jest świętem statystyki i stwarza okazję do refleksji nad jej rolą i miejscem w życiu społecznym i publicznym, a także stanowi okazję do popularyzacji wiedzy o statystyce.

Młodzież z klasy II Technikum Handlowego, w której zostały przeprowadzone lekcje na temat historii statystyki, zadań i pełnionych funkcji miała również okazję do skorzystania z narzędzi statystycznych i danych obrazujących stan i zmiany w życiu społecznym i gospodarczym kraju. Uczniowie dowiedzieli się również, jak poprawnie interpretować dane statystyczne. Ponadto brali oni czynny udział w zajęciach interaktywnych, korzystając z programów komputerowych.

Barbara Parzych

UDZIAŁ W PROGRAMIE „ STREET LAW ”

W dniu 28 marca 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w programie „STREET LAW” realizowanego przez Akademickie Forum Samorządowe, Koło Naukowe działające przy Katedrze Prawa i Administracji, Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Celem programu jest szerzenie wśród uczniów szkół średnich wiedzy z zakresu prawa i administracji.

Zajęcia warsztatowe w klasie II TE z zakresu prawa pracy w pigułce poprowadzili studenci z kierunku Prawa Pan Tomasz Dąbrowski i Konrad Sienkiewicz.

Lekcja realizowana w ramach WSDZ.

Małgorzata Złotkowska

WARSZTATY GASTRONOMICZNE DLA UCZNIÓW SP W RYDZEWIE

W ramach doradztwa zawodowego 26 marca gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie na warsztatach gastronomicznych. Pod czujnym okiem uczniów z klasy 3r goście sporządzali wyśmienite potrawy i wypieki. Przygotowali m.in. sushi, pikantne bułeczki z ciasta francuskiego, smażone bakłażany, wypieki cukiernicze, a także poznali tajniki carvingu.

Uczestnicy warsztatów byli bardzo zainteresowani możliwością praktycznego sprawdzenia się w pracach gastronomicznych oraz degustacją sporządzonych przekąsek.

Serdeczne podziękowania należą się naszym uczniom, którzy z ogromnym zaangażowaniem promowali szkołę, przekazując zdobytą wiedzę młodszym koleżankom i kolegom.

Warsztaty zorganizowały panie: Ewa Okowicka-Dyl, Elżbieta Stepnowska oraz Milena Tyszka.

Ewa Okowicka-Dyl, Milena Tyszka

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20 marca 2019r w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odbyli jednodniową praktykę w wybranej, lokalnej firmie.

„Dzień Przedsiębiorczości” to program edukacyjno - wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy, uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy niezbędnych predyspozycjach. Organizatorem "Dnia Przedsiębiorczości" jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

L.P.

Małgorzata Święcicka

Urząd Skarbowy
w Ostrołęce

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom i pracownikom, którzy przyjęli w swojej firmie uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Być może wizyta u Państwa zaowocuje w przyszłości zawodowej naszej młodzieży.

Spotkania odbyły się w ramach WSDZ

Anna Kukulska uczennica klasy 1 TE

Małgorzata Święcicka

Szkolny koordynator projektu

I TARGI EDUKACYJNE W MIASTKOWIE

W dniu 28 marca 2019 roku nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika : Agnieszka Stefańska, Katarzyna Kowalska i Krystyna Pyskło przedstawiły ofertę edukacyjną naszej szkoły uczestnicząc w I Targach Edukacyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Miastkowie. Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów byla bardzo zainteresowana proponowanymi kierunkami kształcenia naszej placówki.

Krystyna Pyskło