WIZYTA w URZĘDZIE MIASTA OSTROŁĘKA

W dniu 20 marca 2019 roku z okazji Dnia Przedsiębiorczości w ramach lekcji WSDZ, uczniowie klasy III KS wraz z opiekunem Barbarą Zatryb , wzięli udział w programie jednodniowych wizyt w Urzędzie Miasta Ostrołęka. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z działalnością instytucji oraz zakresem obowiązków na konkretnym stanowisku.

WYCIECZKA

W dniu 15 marca 2019 br. klasa III KS wraz z opiekunem Barbarą Zatryb uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej w ramach WSDZ na terenie miasta Ostrołęka nt: Być konsumentem – podstawowe prawa i ich ochrona.

Dla uczniów była to okazja do uświadomienia i przypomnienia mieszkańcom Ostrołęka i okolic o tym, jakie my konsumenci mamy prawa i jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach bierności ze strony przedsiębiorcy.

I ETAP KONKURSU – PRZEDSIĘBIORCZA POLSKA WSCHODNIA

W dniu 1 marca 2019 r. w naszej szkole, odbył się I etap konkursu II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia . Organizator Konkursu COLLEGIUM MAZOVIA INNOWACYJNA SZKOŁA WYŻSZA w Siedlcach. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV TE, III TE i III KS. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odbyło się pod opieką nauczycieli : Barbary Zatryb, Barbary Parzych i Małgorzaty Złotkowskiej. Trzy najlepsze prace naszych uczniów tj. Agnieszki Kotowskiej ,Patrycji Miecznikowskiej i Karoliny Pyskło, zostały przesłane do komisji konkursowej. Oznacza to, że szkoła będzie uczestniczyć w fazie projektowej konkursu, który odbędzie się w najbliższym czasie.

Barbara Zatryb

"PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE!"

14 marca pracownię technologiczną ZSZ Nr 4 odwiedziła grupa przedszkolna z Krainy Przygód. Dzieci uczestniczyły w warsztatach cukierniczych , które poprowadziła Pani Agnieszka Wojtasik. Nasi mali goście , wspólnie z grupą uczniów klasy cukierniczej naszej szkoły , przygotowali smakołyki z ciasta drożdżowego. Zdjęcia i film z tej niecodziennej wizyty znajdują się w linku poniżej.

Monika Mulawka

GDZIE SZUKAĆ POMOCY - JAK POMAGAĆ INNYM.

W dniu 28 marca 2019 r. zaproszeni zostali na lekcję do klasy II TE uczniowie z klasy IV TE Hubert Kabacik i Błażej Dąbkowski pracujący w ramach wolontariatu w Grupie Ratowniczej NADZIEJA w Ostrołęce. Na zajęciach zaprezentowali procedury związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w nagłych przypadkach. Przedstawili również podstawy prawne w zakresie ratownictwa medycznego z demonstracją podstawowych zabiegów resuscytacyjnych z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Zajęcia związane z treściami doradztwa zawodowego.

Małgorzata Złotkowska