2013-02-19 PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
  

19-20.02.2013 odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki o Puchar Przechodni Prezydenta Ostrołęki w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasz zespół składający się głównie z zawodniczek z pierwszej klasy zajął czwarte miejsce, chociaż niedosyt pozostaje, ponieważ w meczu o trzecie miejsce dziewczęta miały pecha, trafiając wielokrotnie w słupki,poprzeczki i zmarnowały dwa karne. Ten fakt nie zmienia tego że zawodniczki Naszej szkoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i za rok walczyć będą o wyższe miejsce:


Nasz zespół wystąpił w składzie:
Joanna Łępicka 4 TG, Małgorzata Kania 3 TG, Iza Kochańska 3 TG, Angelika Madrak I Te1, Angelika Pijanowska I Te1, Aleksandra Grala I HT 1, Edyta Topa I HT1, Paulina Jarka I HS Ewelina Damięcka I HS, Wioletta Lubiejewska I TG Patrycja Załuska I TG, Katarzyna Wierzbicka I TO, Agnieszka Dobrowolska 1 HT.

Opiekun: Bartosz Witkowski

 

SZKOLNY KONKURS „MATEMATYCZNE POTYCZKI”

KONKURS JEST SKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS I, II, III TECHNIKUM. CELEM KONKURSU JEST ZAINTERESOWANIE UCZNIÓW MATEMATYKĄ.

KONKURS ODBYWA SIĘ W TRZECH RÓŻNYCH KATEGORIACH:

 1. ŚWIAT LICZBY π
  Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu prezentacji o zastosowaniach liczby π lub wiersza o liczbie π. Prace należy złożyć do p. G. Napiórkowskiej lub nauczycieli matematyki w terminie do 22 lutego 2013 roku.
 2. CIEKAWE BRYŁY
  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dowolnej bryły dowolną techniką (wysokość bryły najmniej 20 cm). Bryły należy złożyć do p. G. Napiórkowskiej lub nauczycieli matematyki w terminie do 22 lutego 2013 roku.
 3. MISTRZ MATEMATYKI
  Uczniowie rozwiązują zadania z następujących treści:

  Klasa I: Liczby i działania, Równania i nierówności
  Klasa II: Funkcje, Własności funkcji kwadratowej, Trygonometria
  Klasa III: Liczby i działania, Ciągi
  Termin zostanie ogłoszony po zgłoszeniu się chętnych (koniec lutego – początek marca).
  Najlepsze osoby z klas I, II, III otrzymają tytuł MISTRZA MATEMATYKI

ZWYCIĘZCY W KAŻDEJ KATEGORII OTRZYMAJĄ DYPLOMY I UPOMINKI.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW: MARZEC 2013.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU – NAUCZYCIELE MATEMATYKI.

 

2013-01-11 UROCZYSTY APEL PTTK
  

Dnia 10 stycznia 2013 r. odbył się uroczysty apel z okazji 10 – lecia powstania i działalności Szkolnego Koła PTTK. Swoją obecnością zaszczycili nas: prezes Oddziału "Celuloza" PTTK Pan Paweł Dąbrowski, prezes Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej Pan Andrzej Bis, właścicielka biura podróży "Juventus" w Ostrołęce Pani Grażyna Nikodemska, właścicielka biura podróży "Sośniny" w Ostrołęce Pani Małgorzata Zabielska – Wyszkowska, dziekan Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Społecznej w Łodzi Filia w Ostrołęce dr Kazimierz Parszewski, v-ce prezes Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji, przewodnik regionalny Pan Tadeusz Żebrowski, Dyrekcja ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika, Zarząd SK PTTK, członkowie SK PTTK oraz grono pedagogiczne.

czytaj dalej na stronie PTTK

obejrzyj zdjęcia

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOX

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie "FOX" (język angielski) zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Konkurs odbędzie się 26.02.2013r. o godz. 8.00. I etap odbędzie się w szkole i trwał będzie 75 minut. Do udziału w konkursie wymagana jest znajomość lektury oraz idiomy związane z kolorami. Uczestnicy konkursu to uczniowie klas II i III . Do etapu na poziomie Eagles przystępuje 9 uczniów z różnych klas.


Wśród uczestników różnych konkursów języka angielskiego naszej szkoły szczęście dopisało dwojgu z nich, tj. Anna Chorążewicz i Michał Parzych, którzy wyjechali na 1 tygodniowe wycieczki zagraniczne.  


Tak więc warto uczyć się języków, bo szczęście jest tuż, tuż. 


Danuta Mieczkowska

2013-01-11 ELIMINACJE OKRĘGOWE OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI

W dniu 11 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, do których przystąpiło 60 uczestników z województwa mazowieckiego. Tematyka wiodąca XVII edycji olimpiady to:. "Żywność tradycyjna i kuchnie narodowe". Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe - wielokrotnego wyboru, skojarzeniowe, prawda czy fałsz, uzupełniali tekst odpowiednimi pojęciami, oraz przyporządkowywali właściwe sobie hasła.

 

Podczas pobytu w Warszawie uczniowie i nauczyciele wysłuchali serii wykładów oraz uczestniczyli w pokazach kulinarnych kuchni śląskiej.

 

Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce w w/w Olimpiadzie godnie reprezentowała dwójka uczniów z klasy IV tg, pod opieką p. Agnieszki Wojtasik:


- Przemysław Szymczyk, który zajął VI miejsce i został wyróżniony przez komisję
- Justyna Prusaczyk, która zajęła XIII miejsce.  


Do olimpiady uczniów przygotowywała p. Agnieszka Wojtasik.

Gratulacje dla Przemka i Justyny! 

 

  

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018