ZDOBYWAJ WIEDZĘ. OSZCZĘDZAJ. ZARABIAJ.

W dniu 20 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.” w kategorii: „Skarbonka” w ramach obchodów Światowego Tygodnia Pieniądza. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 2TE, 2HS i 3TG1. Organizatorami konkursu były: Pani Małgorzata Złotkowska, Pani Barbara Parzych i Pani Krystyna Korczakowska- Nosek.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce: Oliwia Kaczyńska z kl. 1HS
II miejsce: Marlena Bębenek z kl. 2TE
III miejsce: Ewelina Glinka z kl. 2TE

Wyróżnienia: Angelika Topa z kl. 2TE
Magda Dąbkowska z kl. 2TE
Anita Dumała z kl. 2TE
Katarzyna Prusaczyk z kl. 3 TG1

Wręczenia dyplomów i nagród dokonała Pani Dyrektor Barbara Stepnowska. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Parzych, opiekunowi Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród oraz Oliwii Przybylskiej z klasy 3TE za wykonanie fotografii.

Krystyna Korczakowska- Nosek

WARSZTATY

W piątek 24 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty promujące aktualną ofertę edukacyjną. W zajęciach wzięli udział uczniowie 3 klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ostrołęce wraz ze swoją nauczycielką - p. Małgorzatą Dreas. Nasi goście zostali podzieleni na 2 grupy. Pierwsza z nich uczestniczyła w zajęciach w pracowni gastronomicznej, które przygotowała p. Monika Mulawka. Zaprezentowany został sposób przygotowania ciasta zaparzanego oraz kruchego. Uczniowie gimnazjum mieli okazję samodzielnie wykonać ptysie i kruche babeczki z bitą śmietaną. Pomocą i doświadczeniem służyły nasze uczennice z klasy 3TG. Poza słodkimi wypiekami nasi goście mogli również spróbować swoich sił w carvingu. Pracując pod baczny okiem starszy koleżanek , wykonali dekoracje w postaci łabędzi z jabłek, kwiatów z cebuli itp.

Druga grupa wzięła udział w kreatywnych warsztatach krawieckich przeprowadzonych przez p.Katarzynę Kowalską i p. Krystynę Pyskło. W pierwszym etapie zajęć uczennice gimnazjum zapoznały się z podstawami szycia na maszynie przemysłowej. Jednak ich głównym celem było wykonanie plecaka w kształcie worka. Stosując się ściśle do instrukcji p. Kasi i p. Krystyny, każda z nich zrealizowała zadanie na 5. Rezultaty warsztatów zostały uwiecznione w galerii. Dziękujemy p.Małgorzacie Dreas ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ostrołęce za współpracę. Szczególne podziękowania kieruję do p. Renaty Lech, która przygotowała uczennice klasy 3 TG do pokazu carvingu.

Monika Mulawka

WYCIECZKA

W dniu 19 maja uczniowie Klasy I TO II TO I KC III U i III KS uczestniczyli w wyjeździe na ostatni mecz sezonu 2018/2019 Ekstraklasy piłkarskiej pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin. Mecz był bardzo emocjonujący padło w nim 4 gole, Legia zremisowała 2 – 2. Był to mecz który decydował o mistrzostwie Polski, którego ostatecznie drużyna Warszawska nie zdobyła na rzecz Piasta Gliwice . Na koniec uczestnicy mogli "zbić piątki" z piłkarzami drużyny stołecznej :) . Dzięki zaangażowaniu wychowawcy Michała Wojtana, Ostrołęcka Sekcja Przyjaciół Legii Warszawa oraz Grupa Ostrołęccy Legioniści pokryły koszty biletów oraz koszty przejazdu. W imieniu swoim jak i uczestników chciałbym serdecznie podziękować wszystkim członkom Ostrołęckiej Sekcji Przyjaciół Legii Warszawa i Grupie Ostrołęckich Legionistów.

Michał Wojtan, Sylwia Gałka

KONKURS EKONOMICZNY

W dniu 15 marca 2019 r. w naszej szkole, odbył się konkurs z zakresu towaroznawstwa i wiedzy o handlu . Organizatorami Konkursu byli nauczyciele przedmiotów ekonomiczno- handlowych . W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II HS. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odbyło się pod opieką nauczycieli : Barbary Zatryb, Krystyny Korczakowskiej Nosek i Małgorzaty Złotkowskiej. Trzy najlepsze prace naszych uczniów tj. Arkadiusz Krzynowek, Mateusz Jędrasik i Łukasz Szymczyk.

Barbara Zatryb

SPŁYW CZARNĄ HAŃCZĄ

Kontynuując tradycję W dniach 18- 19 maja 2019 roku Szkolne Koło PTTK było organizatorem spływu kajakowego Czarną Hańczą dla nauczycieli oraz pracowników administracji. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić przepiękną Ziemię Suwalską przez którą przepływa urokliwa rzeka Czarna Hańcza. Pogoda i humory dopisywały uczestnikom. Dopełnieniem atrakcyjności imprezy były wspaniałe widoki oraz kontakt z naturą. Po odpoczynku w stanicy wodnej PTTK Frącki następnego dnia udaliśmy się do miejscowości Stańczyki gdzie mieliśmy okazję podziwiać dwa wiadukty kolejowe z lat 1917–1918 , wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa warmińsko-mazurskiego. Są to elementy nieczynnej infrastruktury linii kolejowej łączącej Gołdap z Żytkiejmami. Czasami nazywane Akweduktami Puszczy Rominckiej. Mosty należą do najwyższych w Polsce. Konstrukcja jest 5-przęsłowa, długości 180 m, wysokości do 36,5 m. Pod budowlami przepływa rzeka Błędzianka. Historia powstania mostów została stosunkowo niedawno rozwikłana – najpierw wybudowano most południowy (lata 1912-14, ukończony w 1917 r.), a później, w 1918 r. most północny. Obie budowle są względem siebie równoległe, a architektura wyglądem przypomina rzymskie akwedukty w Pont-du-Gard.

Orgnizatorem spływu była Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz. Do zobaczenia w przyszłym roku poznamy kolejny etap urokliwej rzeki Czarnej Hańczy.

Ewa Margiel, Ewelina Sienkiewicz