20 LISTOPADA 2019 R. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS PLASTYCZNY

PRYZMAT POLSKOŚCI

CHOPIN, MALCZEWSKI, POPIEŁUSZKO

Celem konkursu było:

- rozwijanie wśród uczniów zainteresowania ważnymi postaciami w historii Polski, od piewców kultury po heroicznych księży,

- upamiętnienie okrągłych rocznic:

170 lat temu 17 października 1849 r. zmarł kompozytor Fryderyk Chopin.

90 lat temu 8 października 1929 r. zmarł w Krakowie malarz Jacek Malczewski, twórca:"Melancholii", "Wigilii na Syberii" oraz cyklu "Polonia".

35 lat temu 19 października 1984 r. został zamordowany ksiądz Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy, kapelan "Solidarności".

- rozwijanie aktywności twórczej młodzieży,

- kształtowanie wrażliwości estetycznej,

- prezentacja różnorodnych, twórczych interpretacji tematu,

- rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i kreatywności artystycznej młodzieży,

- doskonalenie umiejętności pracy w różnorodnych technikach plastycznych.

I miejsce zajęła Karolina Bakuła z kl. II Te.

II miejsce zajęła Gabriela Krzyżak z kl. II Te.

III miejsce zajęła Wiktoria Budek z kl. II Te.

Wyróżnienia otrzymały:

- Julia Ogniewska z kl. I KC1,

- Małgorzata Murach z kl. II Te,

- Wiktoria Kowalczyk z kl. II Te,

- Natalia Mierzejewska z kl. II Te.

Pani wicedyrektor Aldona Zadroga złożyła gratulacje uczennicom oraz wręczyła im dyplomy i wyróżnienia. Organizatorzy konkursu rozdali cenne elektroniczne nagrody. Inspiratorem konkursu był dk. Marek Spiżewski. Bardzo gorąco gratulujemy talentu i pracy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy im dalszych sukcesów.

Organizatorzy:

Agnieszka Wilińska, Krystyna Korczakowska - Nosek, dk. Marek Spiżewski

KONKURS CHEMICZNY „ BUDOWA ATOMU”

13 listopada został przeprowadzony w naszej szkole coroczny, międzyszkolny konkurs chemiczno- fizyczny. Za organizację i przebieg odpowiadają Ewa Okowicka- Dyl, Elżbieta Rogalska i Robert Piątek. W tym roku szkolnym konkurs wśród wydelegowanych uczniów z ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych rywalizacja toczyła się wokół tematu „Budowa atomu”. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą.

Pierwsze i trzecie miejsce zajęli uczniowie z ZSZ Nr 4 – Kamila Kubiczek i Mateusz Siok, drugie z ZSZ Nr 3 – Patryk Witan.

Skromny poczęstunek dla uczestników przygotowali uczniowie z II KC pod opieką Pani Agnieszki Wojtasik i Pani Barbary Krzemińskiej. Sponsorami nagród była Rada Rodziców i radny miasta Ostrołęka - Grzegorz Milewski.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu za zaangażowanie i włożony trud. Uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy samych sukcesów.

Elżbieta Rogalska

WYCIECZKA ZAWODOWA DO WARSZAWY

Dnia 18.10.2019r. uczniowie z klas 1 To, 1 To1, 2 Ht, 2 To, 3 To o profilu turystycznym i hotelarskim, wzięli udział w wycieczce zawodowej do Warszawy.

W trakcie wycieczki młodzież zapoznała się historią Zamku Królewskiego, obejrzała multimedialną prezentację o dziejach Zamku, zwiedzała warszawską Starówkę, a także celem przedstawienie kolejnych etapów obsługi podróżnego odwiedziła największy port lotniczy w Polsce - lotnisko Chopina.

Podczas wycieczki uczniowie w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego mieli też możliwość obserwacji pracy przewodnika turystycznego, który oprowadzał nas po Warszawie.

Opiekunami na wycieczce były p. Ewa Margiel, p. Aleksandra Chrostowska, p. Ewelina Sienkiewicz, p. Magdalena Karczewska i p. Katarzyna Kowalska.

Magdalena Karczewska

DYPLOM