WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR4

PODZIĘKOWANIE ZWIĄZEK KURPIÓW

OLIMPIADA WIEDZY O KURPIACH

Dnia 3 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się finał pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy o Kurpiach. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich w Ostrołęce oraz powiatach: ostrołęckim, przasnyskim i łomżyńskim. Organizatorem był Związek Kurpiów. Wydarzenie miało na celu zachęcenie uczniów do zgłębiania wiedzy o regionie.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach : pisemnym i ustnym. W części pisemnej uczniowie z 14 szkół rozwiązywali test składający się z 60 pytań. Po tej części odbywały się warsztaty: wykonywania koszy z wikliny, robienia kwiatów z bibuły oraz wykonywania ozdób świątecznych.

Uczniowie mieli również możliwość skosztowania wyśmienitych ciast przygotowanych przez panie : Agnieszkę Wojtasik, Ewę Okowicką-Dyl i Milenę Tyszkę wraz z uczniami klas o specjalności cukiernik. Uczestnikom zaoferowano również posiłek w formie obiadu w naszej stołówce, przygotowany przez panią Annę Krasną wraz z uczniami.

Następnie odbyła się cześć ustna. W tym etapie wzięły udział trzy najlepsze drużyny, zajmując ostatecznie następujące miejsca:

I miejsce: Liceum Klasyczne im. Jana Pawła II w Ostrołęce,

II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.

III miejsce: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

Uczniowie naszej szkoły przed olimpiadą przeszli eliminacje szkolne, w których uczestniczyło 12 osób. Klaudia Kozicka z kl.3R, Natalia Gwara z kl.4G oraz Julia Samsel z kl.3O okazały się bezkonkurencyjne i reprezentowały naszą szkołę w olimpiadzie. Nasi przedstawiciele zajęli IV miejsce. Uczniów przygotowywała pani Agnieszka Stefańska, która również przeprowadziła eliminacje szkolne.

Zwycięzcy olimpiady otrzymali atrakcyjne nagrody. Za obsługę bankietu i dekorację stołów odpowiadały panie: Renata Lech oraz Barbara Krzemińska wraz z uczniami klas o profilu kelner. Dekoracje wykonywały panie: Agnieszka Stefańska oraz Krystyna Pyskło.

Agnieszka Stefańska , Renata Lech

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY

7 listopada 2019r odbył się w naszej szkole etap szkolny IV Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom IV Olimpiady Statystycznej odbyło się w dniu 2grudnia 2019r. Nagrody Wręczyła Dyrektor Barbara Stepnowska.

Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego:

Klaudia Zadroga klasa 4 TE – 1 miejsce

Angelika Topa klasa 3 TE – 2 miejsce

Alicja Grabowska klasa 4TE– 3 miejsce

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

Joanna Skarzyńska

KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM

W niedzielę, 17 listopada uczniowie naszej szkoły po Mszach Św. w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego włączyli się w ogólnopolską akcję zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych, objętych opieką hospicyjną. Kwesta przeprowadzona została na rzecz Hospicjum Domowego Caritas w Ostrołęce.

W zbiórce pieniędzy uczestniczyli uczniowie:

kl. 1g: Kamila Olender, Marta Gawek, Aleksandra Czajkowska, Bartosz Kamiński, Patryk Rutkowski, Katarzyna Mrozek, Wiktoria Sypniewska, Edyta Radulska, Szymon Michalak

kl.2g: Martyna Popielarczyk, Wiktoria Pokora, Natalia Kamińska, Weronika Niedzwiecka

kl.2kc: Natalia Bachmura, Klaudia Tuszyńska

kl.4r: Angelika Burbula, Dominika Kaczmarczyk, Wiktor Małkowski, Izabela Pabich, Urszula Ciecierska, Paulina Kamińska, Karolina Bojarska

Opiekę sprawowały: Ewa Okowicka- Dyl, Milena Tyszka, Renata Lech, Agnieszka Wojtasik, Barbara Krzemińska oraz Elżbieta Stepnowska.