ZBIÓRKA BATERII I MAKULATURY W SZKOŁACH

UWAGA! UWAGA!
W NASZEJ SZKOLE OD 03.03.2014 DO 12.05.2014 ODBĘDZIE SIĘ ZBIÓRKA BATERII
I MAKULATURY. URZĄD MIASTA OSTROŁĘKI OGŁOSIŁ KONKURS „NA ZBIÓRKĘ
BATERII I MAKULATURY W SZKOŁACH”.
W OSTROŁĘCE

OSOBY, KTÓRE NAJWIĘCEJ PRZYNIOSĄ „KG” BATERII I MAKULATURY
OTRZYMAJĄ NAGRODĘ RZECZOWĄ

BATERIE I MAKULATURĘ NALEŻY PRZEKAZAĆ OPIEKUNOM ZBIÓRKI

B. Zaborowskiej, M. Zalewskiej.

2014.03.12 KONKURS KLASA Z KLASĄ

I EDYCJA
SZKOLNEGO KONKURSU
„KLASA Z KLASĄ"
W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 4 im. A CHĘTNIKA
W OSTROŁĘCE

REGULAMIN DO POBRANIA

2014.03.06 TARGI PERSPEKTYWY 2014

W dniu 6 marca 2014r. uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielami uczestniczyli w XXI Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2014 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jest to Salon Szkół Wyższych i Policealnych – w salach wystawienniczych zaprezentowały się najlepsze uczelnie publiczne i niepubliczne z całej Polski oraz szkoły policealne. Prezentacji oferty kształcenia towarzyszył program spotkań, w tym głównie na temat zmian w maturze 2014. Co roku młodzi ludzie, którzy muszą podjąć jedną z najważniejszych życiowych decyzji – wybrać uczelnię i kierunek studiów. Wybierają spośród opcji – tu w Polsce, nie wspominając o możliwościach studiowania za granicą. Ponadto uczniowie mają możliwość porównania ofert wielu uczelni i wybrania tej najodpowiedniejszej. Targi edukacyjne są doskonałym sposobem, aby poznać przyszłą uczelnie.

Małgorzata Święcicka

2014.03.05 WYCIECZKA DO SEJMU

Uczniowie naszej szkoły z klasy III TE i IV T wspólnie z koleżankami z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce dnia 28 stycznia 2014 roku zwiedzali parlament Rzeczpospolitej Polskiej.

W galerii sali posiedzeń sejmu przywitał nas senator naszego miasta Robert Mamątow. Krótko opowiedział nam o swojej pracy w senacie następnie przekazał głos przewodnikowi, który przedstawił skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Następnie zaprowadził nas do holu głównego, gdzie zobaczyliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi, salę kolumnową, „korytarz marszałkowski”.

Opiekunami wycieczki byli Renata Sawicka, Małgorzata Złotkowska

2014.02.17 ŻYCIE ZE SMAKIEM - CZTERY PORY ROKU

„ ŻYCIE ZE SMAKIEM ! – CZTERY PORY ROKU „ W dniu 17.02.2014r. odbył się test kreatywności wśród zespołów uczniów, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w etapie szkolnym konkursu kulinarnego pt. „ Drób na polskim stole” w dniu 03.02.2014r. Celem testu było wytypowanie najlepszego ucznia do udziału w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pt. „ Życie ze smakiem! – cztery pory roku” organizowanym przez „Kamis” i Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Warszawie ul. Majdańsak 30/36 , który odbędzie się w dniu 03.04. 2014r.

W konkursie brali udział uczniowie:
1. Tomasz Prot – klasa 4 Tk
2. Mateusz Kisiel – klasa 3 Tk
3. Karol Jeziorkowski – klasa 3 Tk
4. Mateusz Łasiewicki – klasa 3 C
5. Dariusz Dzbeński – klasa 3 C

Uczniowie musieli przygotować potrawę - zakąskę w ciągu 1 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. „black box”, które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy.