2014.04.15-25 PIŁKA NOŻNA na TRAWIE

I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH MIASTA OSTROŁĘKI SZKÓŁ ŚREDNICH W PIŁCE NOŻNEJ NA TRAWIE

W dniach 15 i 24 kwietnia 2014 roku rozegrano turniej w ramach XII Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki w Piłce Nożnej Mężczyzn na trawie.

Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół – I LO, II LO, III LO, ZSZ Nr 1, ZSZ Nr 2, ZSZ Nr 3, ZSZ Nr 4 i LK. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Karol Wesołowski IV To, Piotr Dąbrowski IV To, Wojciech Gawrych IV To, Rafał Ogonowski IV Te1, Artur Rawa III Hs, Mateusz Turek III Hs, Piotr Kowalczyk III Tg, Andrzej Bączek III Tg, Piotr Dąbrowski II Ht1, Rafał Ludwiczak II To, Sebastian Parzych II To, Michał Kruczkow I To

po zaciętej i wyczerpującej grze wygrała turniej (po raz czwarty z rzędu).

Trenerem drużyny jest Sylwia Gałka.

Gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia za rok !!!

2014.04.25-30 PIELGRZYMKA DO RZYMU

W dniach 25 – 30 kwietnia 2014 r. czteroosobowa delegacja w składzie: Pani Dyrektor Anna Przygoda - Majewska, nauczyciele Bożena Struniawska i Katarzyna Kowalska, oraz uczniowie klasy III Tk1 Anita Domańska i Patrycja Piętka; reprezentowała naszą szkołę w uroczystościach Kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII w Rzymie.

Wiadomość o uczestnictwie w pielgrzymce przyjęliśmy z wielką radością. Do Rzymu mieliśmy dotrzeć “Ekspresem Miłosierdzia”, który niestety dwa dni wcześnie został odwołany. Mimo to, dzięki zmaganiom Pana Wiceprezydenta Grzegorza Płochy i wielu innych osób, w piątkowy poranek wyruszyliśmy autokarem w ponad trzydziestogodzinną podróż do Watykanu. W trasie spotykaliśmy liczne grupy pielgrzymkowe z całej Polski. W te dni „wszystkie drogi prowadziły do Rzymu”.

2014-05-10 PARADA SCHUMANA

10 maja 2014r.członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunami uczestniczyli w Paradzie Schumana organizowanej przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej ulicami Warszawy.  Biorą w niej udział tysiące osób z Warszawy, Polski i innych krajów europejskich.  Co roku specjalnie na Paradę przyjeżdżają uczniowie szkolnych klubów europejskich  współpracujących z Fundacją Schumana.

Spotkania Europejskie Fundacji Schumana organizowane są z okazji Dnia Europy nieprzerwanie od 21 lat. W tym roku obchody były szczególnie radosne – 1 maja minęło bowiem 10 lat od naszego przystąpienia do Unii Europejskiej.

Kolorowa, pełna energii, roztańczona Parada  wyruszyła punkt 12:00, w rytm "Ody do radości", spod kościoła św. Anny i skweru Hoovera, w kierunku ulicy Królewskiej, Moliera, Placu Tetaralnego, aby powrócić na Krakowskie Przedmieście, gdzie na uczestników czekały atrakcje Miasteczka Schumana.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Nowak Konsultantowi Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct za zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu .

Małgorzata Święcicka

2014.03.23 PIŁKA KOSZYKOWA MĘŻCZYZN

Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Koszykowej Mężczyzn o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęka.

W dniach 21 i 23 marca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1, odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Koszykowej Mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło sześć reprezentacji z ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych: II Lo, III Lo, ZSZ Nr1, ZSZ Nr2, ZSZ Nr3, ZSZ Nr4.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Komplet zwycięstw i Puchar Przechodni zasłużenie zdobyła nasza reprezentacja w składzie:

Paweł Markiewicz – IV Tg, Patryk Białobrzewski – IV Tg, Artur Milewski – IV Ht1, Rafał Ogonowski – IV Te1, Daniel Rawa – IV Te1, Daniel Tyszka – III TK1, Darek Dzbeński – III Tk1, Adrian Koźliczak – I Tg1

Drugie miejsce przypadło zespołowi ZSZ nr 1, trze miejsce ZSZ nr 2. Tegoroczne zawody pokazały , że poziom koszykówki w szkołach się wyrównał.

Wyniki poszczególnych meczów:

4. ZSZ Nr 3   -  8 pkt
  5. III LO       -   6  pkt
  6. II LO        -   5 pkt

2014.04.14 PRYWATNE PRZEDSZKOLE "CHATKA PUCHATKA"

Dnia 14.04.2014 SK PCK odwiedziło Prywatne Przedszkole "Chatka Puchatka" na Stacji. Uczniowie z kl. I TG1 A. Kozliczak, M. Chełchowska , K. Brzuzy przeprowadzili szkolenie z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Natomiast I. Danieluk i N. Milewska czytały bajki dzieciom w wieku 3 i 4 latka w ramach akcji: Cała Polska Czyta Dzieciom SK PCK Czyta Dzieciom.

opiekun B. Zaborowska