2014.05.18 DZIEŃ ZIEMI
  ;

Światowy dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a w Polsce od 15 lat. W Ostrołęce po raz szósty zorganizowano imprezę z tej okazji. Dopisało wszystko: pogoda, wystawcy, artyści na scenie i oczywiście publiczność.

Organizatorami tegorocznego Dnia Ziemi w Ostrołęce byli: Stowarzyszenie Ekumena, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka, Zespól Szkół Zawodowych nr 4 i Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce.

Każdego roku impreza ma swoje hasło przewodnie. W tym roku brzmiało ono „Zmieniamy nawyki, nie klimat”. Festyn rozpoczął się o godz. 10.00 – ale stoiska zaczęły funkcjonować i kusić swoją różnorodnością już wcześniej. Kto odwiedził tamtego dnia miejsce imprezy, mógł zapoznać się z ofertą biur podróży, zakupić wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego, zdobyć nagrody na stoisku nadleśnictwa, zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół STO i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Unii Europejskiej czy obejrzeć zbiory kolekcjonerskie członków Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów „Unikat”.

Była wystawa plastyczna, na którą składały się prace dzieci i wystawa fotograficzna Michała Nerwińskiego pt.: „Ptaki Kurpiowszczyzny”.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Janusz Paweł Stańczyk – wiceprezydent miasta Ostrołęka, Anna Przygoda Majewska – dyrektor ZSZ Nr 4, Wiesław Szczubełek – dyrektor MODR Warszawa Oddział Ostrołęka oraz Bogdan Sokalski – wiceprezes Stowarzyszenia Ekomena. Imprezę poprowadził Stanisław Orłowski.

Na scenie wystąpili reprezentanci przedszkoli miejskich nr 5, 7, 9 i 17, zespołów szkół nr 3 i 4, SP nr 2 w Ostrołęce, SP w Nasiadkach, ZS Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 oraz Aleksandra Dzwigała, Adam Wołosz i zespół Silence, Hostessy z klas technikum hotelarskiego wręczały nagrody a poczęstunek dla uczestników rodzinnego pikniku ekologicznego przygotowali i podawali pracownicy oraz uczniowie technikum gastronomicznego.

2014.05.23 SPOTKANIE Z p. KAJETANEM RAJSKIM

W dniu 23 maja br. młodzież z klas 2 Kch, 1 TG 1 oraz 1 HT naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z p. Kajetanem Rajskim - autorem bestsellerowej książki pt: "Wilczęta: Rozmowy z Dziećmi Żołnierzy Wyklętych", które odbyło się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Książka ta, napisana w formie wywiadu, jest poruszającą i wstrząsającą zarazem relacją losów rodzin Żołnierzy walczących z narzuconym Polsce po wojnie jarzmem komunistycznym, prześladowanych przez system przez wiele lat, żyjących z piętnem "dzieci bandytów", bez szans na wymarzoną szkołę, studia, pracę, awans czy godne życie...

Gośćmi specjalnymi byli p. Krzysztof Bukowski - jeden z Bohaterów tejże ksiązki oraz kpt. Franciszek Chrostowski ps. "Mały" - jeden z ostatnich żyjących Żołnierzy z oddziału legendarnego mjr Jana Tabortowskiego 'Bruzdy', Poseł na Sejm RP p. Arkadiusz Czartoryski, Wiceprezydent Ostrołęki p. Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Miasta p. Dariusz Maciak oraz Radni. Ostrołęckie spotkanie, trwające prawie trzy godziny, w czasie którego m. in. odśpiewano Pieśń pt: "Hymn Konfederatów Barskich" słuchano wypowiedzi Gości, a także zadawano Im pytania, zrobiło na obecnych bardzo duże wrażenie. Na miejscu można było zakupić również egzemplarz książki. Na spoktanie przyszło ponad 40 osób, z czego jedynie nasza szkoła przysłała delegację młodzieży. Organizatorem była Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu NZW "Mazowsze - Orzeł - Tęcza" oraz Stowarzyszenie Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka. Opiekunem delegacji ZSZ Nr 4 był p. Zbigniew Janiszewski - nauczyciel i jednocześnie członek GRH i SHZO. (ZJ)

Zbigniew Janiszewski

DYPLOM i PODZIĘKOWANIE

2014.05.23 SZKOŁA ZBIERA OFERTY NA ZAKUP PIECA

Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im. A. Chętnika zbiera oferty na zakup pieca konwekcyjno parowego elektrycznego RATIONAL CM PLUS 101 10xGN 1/1 z uwzględnieniem zamykanej podstawy pod piec, półautomatycznego zmiękczacza do wody, standardowe pojemniki, montaż i szkolenie pracowników.

tel. kontaktowy Anna Sawicka 692372848

2014.04.24 IX MEMORIAŁ im. H.BRZOSTKA w KOSZYKÓWCE

IX Memoriał im. H.Brzostka w koszykówce

Dnia 24 kwietnia 2014 r. Uczniowski Klub Sportowy "Elektryczniak" działający przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 wraz z dyrekcją szkoły zorganizował turniej chłopców upamiętniający nieżyjące nauczyciela tej placówki Henryka Brzostka, pasjonata i miłośnika koszykówki. Do rywalizacji zaproszone zostały drużyny z czterech szkół średnich z terenu Ostrołęki: ZSZ 2, ZSZ3, ZSZ 4 i gospodarze. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po wyrównanych i zaciętych meczach pierwsze miejsce zajęli gospodarze - ZSZ Nr 1. Drugie miejsce, przegrane o tzw. ”włos” zajęła nasza drużyna w składzie:

- Paweł Markiewicz – IV Tg

- Artur Milewski – IV Ht1