KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I

Dnia 5 lutego 2020r. odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Celem konkursu było zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego oraz popularyzacja wiedzy o Wielkiej Brytanii wśród młodzieży szkolnej. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza obejmowała zagadnienia sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, pisanego oraz zadania leksykalno-gramatyczne. Natomiast w drugiej części znalazły się pytania, dotyczące Wielkiej Brytanii.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Kinga Niedźwiecka – klasa 1 CS

II miejsce – Kamila Kubiczek - klasa 1 O

III miejsce – Kacper Gruszewski – klasa 1 SH1

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki, które zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe: Macmillan i Pearson.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach językowych!

Organizatorzy:

nauczyciele języka angielskiego

TURNIEJ w PIŁKĘ SIATKOWĄ

4 lutego 2020 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Nagrodę Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Do rywalizacji zgłosiło się wyjątkowo 7 drużyn z klas: II Tg, III Tg, III Kc, III Hs, III Kch, IV Ks, IV Te,

III miejsce i brązowe medale zdobyli panowie z klasy III Kc w składzie: Piotr Łasiewicki, Sebastian Babik, Krzysztof Biedrzycki i Patryk Dmochowski.

II miejsce i srebrne medale przypadły reprezentacji z klasy III Kch : Kamil Bacławski, Eryk Cywiński, Sebastian Lenda, Michał Zieliński.

Po zaciętej grze I miejsce i złote medale wywalczyli panowie z klasy III Hs : Kacper Skierkowski, Mateusz Jędrasik, Cezary Popielarki i Wojtek Gumkowski. Wybrany został najbardziej wartościowy zawodnik turnieju – MVP i został nim Kacper Skierkowski z klasy III Hs.

Gratuuuulujemy zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom turnieju.

Sylwia Gałka

„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

W dniu 22 stycznia 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z poezją pod hasłem: „Ocalić od zapomnienia”. W tym roku poświęcono je Edwardowi Stachurze w 40 rocznicę jego śmierci. Poetyckie spotkanie z utworami Steda przygotowała kl. II te pod kierunkiem p. Agnieszki Sikorskiej przy współpracy p. Elżbiety Jaźwińskiej i Bożeny Żebrowskiej. Oprawę muzyczną przygotował p. Dariusz Bunkowski. Piosenki śpiewali Natalia Prusińska (kl IV te), Klaudia Domurad, Aneta Gałązka (kl III to) i Wojciech Janecki (kl II ht).

Dekoracje przygotowała p. Agnieszka Wilińska.

Agnieszka Sikorska, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ DO WSPÓŁPRACY ZE SZKOLNYM KOŁEM HDK

Wszyscy wiemy jak ważna jest znajomość zasad oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy, warto też odświeżać sobie wiadomości w tym zakresie, dlatego mamy dla Was drodzy uczniowie propozycję udziału w kilkugodzinnych warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Będą one przeprowadzane przez profesjonalnych ratowników medycznych. Dla lepszego komfortu, zarówno Waszego jaki i prowadzących, grupa nie będzie liczna. Liczba miejsc będzie ograniczona do 12 osób. Będziecie mieli również możliwość ukończenie takiego kursu w postaci e-learningu. Po zarejestrowaniu się na stronie www.legionhdk.pl będziecie mogli się zalogować, przestudiować całą wymaganą tematykę i wypełnić test egzaminacyjny. Gdy zdacie egzamin dostaniecie certyfikat ukończenia kursu. Ważną informacją jest to, że kurs i otrzymanie certyfikatu jest BEZPŁATNY!!!!

Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszamy do opiekunów Koła p. Małgorzaty Litwy lub p. Katarzyny Kowalskiej po dokładniejsze informacje i instrukcje.

Opiekunowie

Katarzyna Kowalska, Małgorzata Litwa

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi rozpoczęło swoją działalność. Wspólnie z Ostrołęckim Klubem HDK Legion podjęliśmy pierwsze działania.

W dniach 28 i 31 styczeń młodzież z klas 1 TO1, 1 KC1, 1 TO, 1 TG i 1 TG1 uczestniczyła w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z bezpieczeństwa w czasie spędzania czasu wolnego. Prelekcje i ćwiczenia z pierwszej pomocy zostały przeprowadzone przez panią Małgorzatę Drwęcką i pana Radosława Studzińskiego - ratowników medycznych z Nowego Dworu Mazowieckiego, natomiast pogadankę o bezpieczeństwie w czasie wolnym przeprowadził aspiranta Krzysztofa Kolatora.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie oraz panu Pawłowi Stawickiemu za pomoc w zorganizowaniu tych zajęć.

Opiekunowie

Katarzyna Kowalska, Małgorzata Litwa