STAŻYŚCI NA START!

Czas wakacji zbliża się wielkimi krokami – to fakt ! Uczniowie planują swój czas wolny, ale nie uczniowie „Czwórki”. Od 30 czerwca w szkole będą realizowane działania w ramach projektów finansowanych z funduszy UE i przy współpracy Urzędu Miasta Ostrołęki pt.: „Praktyczne umiejętności szansa na zatrudnienie” oraz „ Fabryka szans jutra”, w którym uczniowie i absolwenci będą mogli podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, realizując miesięczne staże w renomowanych zakładach pracy.

Od połowy kwietnia prowadzono w szkole rekrutację. Oferta była kierowana do młodzieży uczącej się w zawodach: gastronomicznych, hotelarskich i handlowych. W trakcie rekrutacji stworzono dwie grupy stażystów: 20 - osobową z wyjazdem do zakładów pracy w Warszawie i 10-osobową praktykującą w zakładach ostrołęckich.

 

Za staż dla uczestnika przewidziane jest wynagrodzenie.

Staż uczniowie będą realizować w znanych i renomowanych hotelach, restauracjach i przedsiębiorstwach handlowych, wzbogacając swoje doświadczenie zawodowe. W trakcie czterotygodniowego stażu w Warszawie ze środków przewidzianych w projekcje sfinansowane jest wyżywienie, zakwaterowanie, przejazd oraz bilety komunikacji miejskiej. Dodatkowo wszyscy stażyści otrzymują strój na praktyki i materiały dydaktyczne.

 

W/w projekt skierowany jest do uczniów i absolwentów pełnoletnich, którzy nie brali udział w praktykach w ramach innego projektu unijnego.

 

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Tym którzy zostali zakwalifikowani, życzymy powodzenia w realizacji swoich pasji zawodowych, absolwentom zaś powodzenia na początku kariery zawodowej. Wiemy, że nas nie zawiedziecie i wykorzystacie efektywnie ten czas.

 

Uczniowie, którzy nie mogli teraz skorzystać z oferty, lub są jeszcze niepełnoletni, będą mogli wziąć udział w takim projekcie w przyszłym roku w wakacje 2015 r. Pamiętajcie również, że podstawowym kryterium kwalifikacyjnym jest wysoka frekwencja i wyniki w nauce.

 

Ponadto od września rozpoczynamy rekrutację na zajęcia z matematyki, języka angielskiego oraz kursy: baristy, protokołu dyplomatycznego, kulinarny, kelnerski, obsługi kas fiskalnej. Wszystkie zajęcia będą organizowane w ramach środków unijnych. Bądźcie więc uważni, śledźcie ogłoszenia i informacje na tablicach i stronie internetowej szkoły!

 

Stażystom życzymy miłej pracy a pozostałym uczniom - pogodnych i bezpiecznych wakacji.

 

Dyrekcja szkoły

 

I MIEJSCE w STYLU BATTLE CHAMPION ORAZ II MIEJSCE w STYLU IRON MAN
Adrian Duszak uczeń klasy III TO od kilku lat trenuje dyscyplinę Freestyle, która polega na ćwiczeniach z piłką. Mozolny trening, wysportowana sylwetka przyczyniły się do tego , iz Adrian doszedł do perfekcji, dzięki czemu uzyskuje wysokie miejsca. W swojej karierze ma na koncie wiele zwycięstw zarówno na zawodach ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Udział w międzynarodowych zawodach w kwietniu 2014roku w Niemczech był dla Adriana bardzo udany. Zajął on I miejsce w stylu Battle Champion oraz II miejsce w stylu Iron Man. Gratulujemy zwycięstwa.

Jesteśmy dumni z sukcesów Adriana i życzymy mu dalszych osiągnięć w tej dziedzinie.

 

   

Wychowawca
Ewa Margiel 

2014.06.03 JESTEŚMY w ŚCISŁYM FINALE

 

Jesteśmy w ogólnopolskim finale!

 

Z przyjemnością informujemy , że uczennica naszej szkoły , klasy 2 TE Angelika Madrak zakwalifikowała się do ścisłego finału V edycji konkursu „Jestem szefową” organizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. 

 

20 finalistek konkursu będzie uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym programie rozwojowym, który odbędzie się w dniach 10- 13 czerwca br. w Warszawie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 11 czerwca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy!

 

Małgorzata Święcicka 

 

2014.05.27 WARSZTATY KULINARNE
   

W dniu 27.05.2014r. uczniowie klasy 2 TG1 Klaudia Mierzejewska, Karol Kruczyk i Kacper Michalski uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Zabrodziu.

 

Organizatorami warsztatów było Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Ostrołęce oraz Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Zabrodziu.

 

Celem warsztatów kulinarnych było zachęcanie młodych kucharzy do doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania pasji.

 

W warsztatach kulinarnych brały udział 4 zespoły dwuosobowe z: - Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Zabrodziu - Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie, - Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, - Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

 

Tematem przewodnim warsztatów było sporządzanie potraw z ryb i owoców morza oraz z drobiu. Trenerem młodzieży był Pan Łukasz Kania. Opiekunami podczas odbywania warsztatów P. Ewa Tyszka i P. Wioleta Pędzich.

 

Warsztaty przebiegały w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie w pracy. Sporządzone potrawy były bardzo smaczne i estetycznie podane.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz nagrody książkowe, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole oddział w Ostrołęce.  

 

Organizatorom i uczestnikom warsztatów dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Ewa Tyszka

obejrzyj zdjęcia

2014.05.21 PODSUMOWANIE KONKURSÓW SZKOLNYCH
   

W dniu 21 maja 2014roku odbyło się podsumowanie konkursów szkolnych:

- wiedzy z towaroznawstwa;

- chemii „Węgiel i jego związki z wodorem”.  

 

Na uroczystość tę przybyła pani dyrektor Anna Przygoda-Majewska, która uczestnikom wręczyła nagrody i dyplomy. Pani dyrektor podsumowując konkursy podziękowała uczestnikom za duże zainteresowanie konkursami i zdrową rywalizację, oraz życzyła wszystkim dalszych sukcesów.

 

Konkurs z wiedzy ogólnej z towaroznawstwa odbył się po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że tak samo jak konkurs z chemii będzie odbywał się co roku. 

 

W konkursie z Towaroznawstwa zdobyli:

I miejsce Zyśk Aneta z II Hs

II miejsce Pajka Julia z I Tg

II miejsce Kurpiewska Paulina z II Hs  

 

W konkursie z chemii zdobyli:

I miejsce Domurad Adam i Płochocki Bartłomiej z III Tk

II miejsce Pazera Albert z I Te

II miejsce Waśkiewicz Karol i Kowalewski Grzegorz z III Tk

 

Sponsorami nagród byli:

- Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Maciak;

- Kasa SKOK Stefczyka Wołomin; - PSS „Społem” w Ostrołęce.  

 

Organizatorami konkursów byli nauczyciele przedmiotów z chemii i towaroznawstwa : Elżbieta Nejman, Barbara Zatryb, Elżbieta Rogalska i Jacek Mulawka.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. 

 

obejrzyj zdjęcia

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018